Home / Grupy specjalistyczne / 41-letni mężczyzna utonął w jeziorze w Gródku Krajeńskim gm.Łobżenica.
www.112pila.pl

41-letni mężczyzna utonął w jeziorze w Gródku Krajeńskim gm.Łobżenica.

W dniu dzisiejszym (26.07.2020) około godziny 15:00 do pilskich służb wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie który zniknął pod taflą wody i nie wypłynął.

Na miejsce natychmiast skierowano najbliższe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG2 Piła z łodzią oraz JRG Złotów z łódką.

Po przyjeździe służb na miejsce i wstępnym rozpoznaniu rozpoczęto poszukiwania zaginionego mężczyzny. Na miejsce co kilka minut dojeżdżały kolejne zastępy z łodziami. Przybyli na miejsce nurkowie przystąpili do działań i przeszukiwali miejsce w którym mężczyzna zniknął z pola widzenia postronnym osobom.

Po około 2 godzinach udało odnaleźć się 41-latka i niezwłocznie przystąpiono do Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W trwającej walce o życie człowieka czas miał wielkie znaczenie, niestety nie udało uratować się 41-latka mieszkańca powiatu limanowskiego.

Ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia zajmują się policjanciz KPP w Sępólnie Krajeńskim pod nadzorem Prokuratora.

W dzianiach udział brali:
– OSP Dźwierszno,
– OSP Łobżenica z pontonem,
– SGRW-N JRG2 Piła z łodzią,
– JRG Złotów z łodzią,
– OSP Więcbork z łodzią,
– JRG Sępólno Krajeńskie z łodzią,
– JRG Sępólno Krajeńskie z pontonem,
– ZRM Więcbork,
– Patrole Policji.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *