Home / Galerie / Oficjalne przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w OSP Kruszewo

Oficjalne przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego w OSP Kruszewo

W dniu wczorajszym(16.11.2019) przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszewie odbyło się oficjalne przekazanie nowego wozu strażackiego, który niecały miesiąc temu pojawił się w tamtejszej jednostce.

Na placu przed remizą odbyła się oficjalna cześć uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru, podniesieniu flagi państwowej oraz odśpiewaniu hymnu narodowego przystąpiono do powitania przybyłych gości.

W tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli druhnom i druhom z OSP Kruszewo m. in. Poseł na Sejm RP Marta Kubiak , przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego kpt. Radosław Hurnik , Członek Zarządu Powiatu Pilskiego Marek Kamiński, Radny Powiatu Pilskiego Stefan Piechocki, Wójt Gminy Ujście Roman Wrotecki, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Krzysztof Fojt, Przewodnicząca Rady Gminy Ujście Cecylia Witczak, Proboszcz parafii w Kruszewie ks. Paweł Froelich, Sołtys Kruszewa Julian Graś.

Po przekazaniu kluczyków oraz dowodu rejestracyjnego przedstawicielom jednostki, które następnie zostały przekazane druhom ks. proboszcz miejscowej parafii poświęcił nowy pojazd, a następnie zaprezentowano jego sygnalizację świetlno-dźwiękową.

W kolejnym punkcie uroczystości przybyli goście zabrali głos. Dziękowali strażakom za ich wkład w ochronę ludności, za ich zaangażowanie w pozyskanie nowego wozu, za współpracę na terenie powiatu a także poza jego granicami. Oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń aby samochód był wykorzystywany wyłącznie do ćwiczeń jak i tylu samo powrotów co wyjazdów.

Po wystąpieniu wszystkich gości, zdaniu meldunku o zakończeniu uroczystości oraz wyprowadzeniu sztandaru zaproszonych przedstawicieli różnego szczebla zaproszono na skromny poczęstunek w remizie OSP Kruszewo.

Zakup nowego nabytku został sfinansowany ze środków budżetu gminy Ujście(300 tys. zł), środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego(188 tys. zł), Wojewódzki Fundusz Ochotny Środowiska w Poznaniu(192 tys. zł), Starostwo Powiatowe(30 tys zł), środki finansowe z firm ubezpieczeniowych przekazane przez Komendę Główną PSP w Warszawie(80 tys. zł) oraz środki własne jednostki(30 902 zł).

Warto zaznaczyć, iż nowy pojazd już od około 3 tygodniu służy w podziale bojowym i zaliczył już 3 akcje ratowniczo-gaśnicze – m. in. biorąc udział w działaniach w m. Biała(pow. Czarnkowsko-Trzcianecki).

Nasza redakcja dziękuje za zaproszenie na tą ważną uroczystość oraz poczęstunek. Gratulujemy nowego nabytku i również życzymy abyśmy widzieli się tylko i wyłącznie na ćwiczeniach.

 

Zachęcamy do przeczytania artykułu z przywitania tego wozu:

Nowy wóz bojowy już w OSP Kruszewo !

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *