Home / Galerie / Nowy wóz bojowy już w OSP Kruszewo !
www.112pila.pl

Nowy wóz bojowy już w OSP Kruszewo !

Na ten dzień strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszewie czekali już od dłuższego czasu. I tak w miniony poniedziałek(21.10.2019) na długo wyczekiwany nowy samochód gaśniczy doczekali się zarówno ochotnicy jak i mieszkańcy Kruszewa oraz gminy Ujście.

Nowe auto w blasku flar i rac dymnych pojawiło się około godziny 20:00 przed remizą OSP Kruszewo w asyście „starego” Mana z tej jednostki. Nowy samochód specjalny został wyprodukowany przez Przedsiębiorstwo Specjalistyczne „BOCAR”. Jest to pojazd marki Mercedes-Benz Atego. Posiada zbiornik wodny o pojemności 4300 L oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 430l.

Nowy samochód gaśniczy zastąpił Stara 12.175, który został sprzedany do jednostki OSP Piotrowo, powiat Szamotulski.

Do dnia dzisiejszego trwało uzbrajanie pojazdu w specjalistyczny sprzęt, po czym został wprowadzony do podziału bojowego.

Zakup został sfinansowany ze środków budżetu gminy Ujście(300 tys. zł), środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego(188 tys. zł), Wojewódzki Fundusz Ochotny Środowiska w Poznaniu(192 tys. zł), Starostwo Powiatowe(30 tys zł) oraz środki własne jednostki(30 920 zł).

Dziękujemy serdecznie jednostce OSP Kruszewo za zaproszenie i życzymy jak najmniejszego zużycia samochodu przy akcjach ratowniczo-gaśniczych.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *