Home / Pożary / Alarmowy piątek na terenie naszego powiatu!
OSP Szydłowo

Alarmowy piątek na terenie naszego powiatu!

W dniu wczorajszym (26.07.2019) od wczesnych godzin porannych zaczęły się interwencje związane z pożarami. W kolejnych godzinach interwencji było coraz więcej. Nie obyło się również bez zdarzeń drogowych.

Przed godziną 5 rano zastęp z OSP Szydłowo został zadysponowany do pożaru w m. Gostomia, gdzie paliła się słoma. Na szczęście pożar dość szybko opanowano. Na miejscu ochotnicy działali razem ze strażakami z JRG Wałcz.

Kolejną interwencją odnotowaną również przez jednostkę OSP Szydłowo był pożar kombajnu w m. Gądek. Ogniem objęty został cały pojazd a słup dymu widoczny był z centrum Piły. Na miejscu działania prócz ochotników z Szydłowa prowadzili również: OSP Pokrzywnica, OSP Róża Wielka, JRG 1 Piła, Oficer Operacyjny KP PSP w Pile. 

Około godziny 13:45 w okolicach m. Mirosław doszło do pożaru lasu. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z OSP Kruszewo, zastęp z OSP Ujście, zastęp z OSP Nowa Wieś Ujska, zastęp z JRG 1 Piła oraz Oficer Operacyjny KP PSP Piła. Do akcji zadysponowane zostały również samoloty gaśnicze typu DROMADER, które dokonały zrzutu wody na objęty pożarem las. Spaleniu uległo około 30 arów poszycia leśnego.

Spokoju nie mieli również strażacy w sąsiednim powiecie(chodzieskim) , gdzie około 15:30 pod m. Lipa doszło do pożaru słomy na przyczepach od której następnie zajęła się polana z suchą trawą. W akcji gaśniczej udział brało 5 zastępów straży pożarnej: OSP Szamocin, OSP Margonin, OSP Lipa Nowy Dwór, OSP Lipia Góra oraz JRG Chodzież.

Po godzinie 16:40 dochodzi do kolejnego pożaru na polu. Tym razem zdarzenie ma miejsce w Nowej Łubiance. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały 4 zastępy straży pożarnej: OSP Szydłowo, OSP Pokrzywnica, OSP Stara Łubianka oraz JRG 1 Piła. Na szczęście pożar został opanowany przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej przez miejscowych rolników! Brawo !

Po niespełna 10 minutach do SKKP w Pile wpływa zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Ujściu. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy rozpoznały iż doszło do zderzenia 3 pojazdów, a dwie osoby są poszkodowane. Do działań przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz wahadłowym kierowaniu ruchem. Na miejscu znajdował się już Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy poszkodowanym. Ostatecznie po przebadaniu żadna z osób nie wymagała hospitalizacji i zdarzenie uznano za kolizję drogową. Utrudnienia w ruchu trwały około 40 minut.

Kolejne zgłoszenie o pożarze zboża na pniu wpływa do pilskich służb przed godziną 18. Pożar ma miejsce w okolicach m. Ługi Ujskie. Ze względu na szybko rozprzestrzeniające się czoło pożaru do akcji skierowane zostały znaczne siły i środki zarówno z terenu naszego powiatu jak i powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Do akcji zadysponowane zostały również samoloty gaśnicze DROMADER, które dokonały kilku zrzutów wody na obszar objęty pożarem. Na miejscu ostatecznie zjawiło się 12 zastępów straży pożarnej z :  JRG 1 Piła(dwa zastępy), Oficer Operacyjny KP PSP w Pile, OSP Kaczory, OSP Ujście, OSP Nowa Wieś Ujska, OSP Kruszewo, OSP Grabówno, OSP Stobno, OSP Biała, JRG Trzcianka. Na szczęście nie doszło do przeniesienia się pożaru na znajdujący się w pobliżu las.

Doszło tez do kilku innych zdarzeń które zostały szybko opanowane: pożar ścierniska w Rudnej(OSP Wysoka, OSP Bądecz, OSP Zelgniewo, JRG 2 Piła), pożar trawy w Krępsku(OSP Stara Łubianka, JRG 1 Piła) , pożar balotów w Nieżychowie(OSP Białośliwie, OSP Grabówno, OSP Wyrzysk).

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *