Home / Grupy specjalistyczne / Nielegalny Salon Gier w Pile. Szczegóły akcji.
www.112pila.pl

Nielegalny Salon Gier w Pile. Szczegóły akcji.

Długotrwała akcja służb jaka miała miejsce w dniu dzisiejszym(31.05.2019) przy Placu Konstytucji 3 Maja , trwała od około godziny 12 do 22. W akcji udział wziął również specjalistyczny robot IBIS, który jest na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 6 w Poznaniu w której funkcjonuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego POZNAŃ 6.

Do jednego z lokalu na pl. Konstytucji 3 Maja około godziny 12 weszli funkcjonariusze Służby Celnej oraz Policji, w związku z informacjami iż w tym pomieszczeniu dochodzi do nielegalnych gier hazardowych. Kiedy funkcjonariusze byli w środku doszło do zdalnego zamknięcia drzwi oraz rozpylenia nieznanej substancji. Razem z funkcjonariuszami w środku znajdowały się dwie osoby zatrzymane na gorącym uczynku które w tym pomieszczeniu grały. Po wydostaniu się na zewnątrz zaalarmowano i zadysponowano kolejne siły i środki m. in. zastęp GBA z JRG 1 Piła, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „PIŁA 1” , Oficer Operacyjny KP PSP w Pile, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pile, zespól ratownictwa medycznego, patrole policji, straż miejską, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe.  Próba ustalenia z jaka substancja funkcjonariusze maja styczność nie powiodła się – nie rozpoznano substancji.

Około godziny 14 zarządzono ewakuacje mieszkańców budynku, jak i klientów oraz obsługi pobliskiego sklepu. Na miejsce podstawiony został autobus MZK, w którym mogły schronić się osoby ewakuowane. Przez cały czas trwania miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci wraz ze strażakami. W związku z nie rozpoznaniem substancji, na miejsce zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego POZNAŃ 6, która jest w posiadaniu specjalistycznego robota „IBIS”. Robot wykorzystywany jest do prowadzenia rozpoznania, poboru próbek i przenoszenia różnego rodzaju przedmiotów.

Osoby ujęte przez funkcjonariuszy w momencie wejścia do lokalu zostały zatrzymane i przewiezione do izby zatrzymań przy KPP Pila. Do chwili obecnej nie są znani najemcy lokalu, trwają czynności aby ustalić kto wynajmuje to pomieszczenie. Z informacji uzyskanych od sierż. sztab. Jędrzej Panglisz z KPP Piła – osobie bądź osobom wyjmującym lokal grożą zarzuty napaści na funkcjonariuszy oraz zarzuty z Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”. 

W sprawie prowadzone są dalsze czynności. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *