Home / Pożary / Białośliwie – Pożar budynku gospodarczego w zwartej zabudowie mieszkaniowej.
www.112pila.pl

Białośliwie – Pożar budynku gospodarczego w zwartej zabudowie mieszkaniowej.

W dniu 23.04.2019 około godz 15:30 SKKP PSP w Pile odebrało zgłoszenie o płonącym garażu w Białośliwiu przy ulicy Podgórnej.

Ze względu na prowadzone działania przy kilku pożarach tj. tartaku w Brzostowie, lasu w Brodnej, lasu w Starej Łubiance oraz lasu w Dobrzycy, Dyspozytor w pierwszym rzucie zadysponował wolne zastępy do działań. Po przyjeździe pierwszych zastępów na miejsce pożaru i wstępnym rozpoznaniu, Kierujący Dzianiami Ratowniczymi poprosił o zadysponowanie większych SiS.

Na miejsce przedysponowane zostały zastępy działające przy innych zdarzeniach oraz ściągnięto Jednostki z powiatu Chodzieskiego.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zbudowaniu linii gaśniczych z wozów bojowych oraz zasilania z hydrantów, gaszeniu pożaru z kosza drabiny, lokalizowaniu zarzewi ognia za pomocą kamery termowizyjnej, udzieleniu pomocy poszkodowanym. Ze względu na silne zadymienie ratownicy działający najbliżej pożaru zabezpieczeni byli poprzez Aparaty Ochrony Układu Oddechowego. Droga Wojewódzka nr 190 na czas działań była nieprzejezdna.

Straty w wyniku pożaru są duże. Spaleniu uległy trzy budynki gospodarcze połączone ze sobą oraz dobudówka mieszkalna. Na szczęście udało się obronić dwa domy, które były połączone zwartą zabudową z płonącymi budynkami.

W trakcie działań trzy osoby zostały poszkodowane w tym jeden strażak, który podtruł się dymem. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanych, przebadał i pozostawił na miejscu.

 

W działaniach udział brały zastępy :

Z powiatu pilskiego:
– OSP Białośliwie,
– OSP Osiek nad Notecią,
– OSP Miasteczko Krajeńskie,
– OSP Brzostowo,
– OSP Wysoka,
– OSP Kaczory,
– OSP Morzewo,
– OSP Prawomyśl,
– JRG 1 Piła,
– JRG 2 Piła,
– Oficer Operacyjny KP PSP w Pile,
– ZRM,
– Pogotowie Energetyczne,
– Pogotowie Gazowe,
– Policja

Z powiatu chodzieskiego:
– OSP Szamocin
– OSP Szamocin,
– OSP Lipa Nowy Dwór,
– JRG Chodzież

 

 

Reklama

One comment

  1. OSP PRAWOMYŚL też było

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *