Home / Grupy specjalistyczne / Kolejni dilerzy zatrzymani, zabezpieczono prawie 7 kg narkotyków.
KPP Piła

Kolejni dilerzy zatrzymani, zabezpieczono prawie 7 kg narkotyków.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zabezpieczyli blisko 7 kg narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. Funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 22 do 40 lat. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano wstępnie na kwotę ponad 400 tys. zł. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara więzienia do 10 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy od dłuższego czasu interesowali się zatrzymanymi mężczyznami. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkańcy powiatu pilskiego mogą być w posiadaniu dużych ilości narkotyków. Gdy śledczy zebrali kompleksowe informacje, przystąpili do realizacji. Pod koniec marca br. w nocy na terenie Piły pilscy kryminalni zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którym podróżowało trzech mężczyzn.

Podczas legitymowania mężczyźni nerwowo się zachowywali. Jeden z nich miał przy sobie przezroczysty worek, w którym znajdowała się amfetamina. Podczas przeszukania pojazdu, w torbie podróżnej funkcjonariusze znaleźli kolejnych kilka worków z narkotykami. Tej samej nocy jeszcze w ręce kryminalnych trafił czwarty mężczyzna. W czynnościach przeszukania udział brał pracownik wraz z psem służbowym z Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu.

Podczas realizacji policjanci łącznie zabezpieczyli blisko 7 kg narkotyków w postacie amfetaminy, marihuany, 999 tabletek ekstazy oraz pieniądze w kwocie blisko 13 tys. zł. i ponad 300 euro. Czterech mężczyzn trafiło prosto do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wewnątrzwspólnotowego przemytu, udzielania oraz posiadania narkotyków.

Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i Prokuratury Rejonowej w Pile, Sąd Rejonowy w Pile wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 22 do 40 lat. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska KPP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *