Home / Pożary / Pożar przy Kauflandzie.
Czytelniczka Patrycja

Pożar przy Kauflandzie.

W dniu dzisiejszym przed godzina 13 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o pożarze przy markecie Kaufland.

Zgłoszenie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile wpłynęło około godziny 12:40. Na terenie marketu uruchomił się monitoring przeciwpożarowy. Pracownicy marketu niezwłocznie przystąpili do ewakuacji osób przebywających na terenie sklepu. Po dojeździe na miejsce zastępów Państwowej Straży Pożarnej z dwóch Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych w Pile stwierdzono, iż doszło do pożaru w punkcie gastronomicznym bezpośrednio przylegającym do budynku marketu.

W wyniku pożaru doszło do zapalenia się ulatniającego się gazu propan-butan w 6 butlach przechowywanych na potrzeby lokalu gastronomicznego. W wyniku pożaru poparzeń ciała doznała pracująca tam kobieta, która próbowała przy pomocy gaśnicy ugasić pożar. Poszkodowana została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala Specjalistycznego w Pile.

Na miejsce dojechały również zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Kaczor oraz Grabówna – po jednym zastępie z każdej jednostki. Łącznie w działaniach trwających około 2,5 godzin udział brało 8 zastępów Straży Pożarnej(551[P]21 GBA, 551[P]25 GCBA, 551[P]51 SD, 552[P]22 GBA, 552[P]25 GCBA, 557[P]62 GCBA, 559[P]03 GCBA, 550[P]90 SLOp, 551[P]90 SLRr), Zespół Ratownictwa Medycznego, trzy Patrole Policji z Piły oraz Pogotowie Energetyczne.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *