Home / Ciekawostki / Nowy Mercedes dla OSP Miasteczko Krajeńskie [FOTO+VIDEO]
www.112pila.pl

Nowy Mercedes dla OSP Miasteczko Krajeńskie [FOTO+VIDEO]

Wtorkowy wieczór był dla mieszkańców oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miasteczku Krajeńskim wyjątkowym dniem. Krótko po godzinie 20:00 do jednostki zawitał najnowszy pojazd strażaków z powiatu pilskiego.

Nowy Mercedes-Benz Atego 1630 posiada zbiornik wodny o pojemności 4200 L oraz zbiornik na środek pianotworczy o pojemnosci 450l. Zakup został sfinansowany ze środków budżetu gminy Miasteczko Krajeńskie 470 tyś zł, środków Komendy Głównej PSP w Warszawie 300 tyś zł oraz środków własnych OSP Miasteczko Krajeńskie 20 tyś zł. Pojazd bojowy będzie służył w dziedzinie Ratownictwa Technicznego i zastąpi Stara 266 będącego na wyposażeniu jednostki.

Strażacy z OSP Miasteczko Krajeńskie samochód odebrali z Częstochowy. Około godziny 13:00 po wszystkich formalnościach ruszyli w drogę do jednostki. Całą trasa przebiegała spokojnie, dopóki strażacy nie wjechali na teren swojej gminy …

Między Grabównem a Okalińcem chwilę wcześniej doszło do potrącenie mężczyzny i to właśnie druhowie wraz z nowym nabytkiem byli pierwsi na miejscu zdarzenia. Niezwłocznie przystąpili do akcji poprzez zabezpieczenie miejsca zdarzenia przez włączenie sygnalizacji świetlnej w pojeździe oraz udzielali Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. O tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Kolejna ofiara na DK10. Śmiertelne potrącenie

Następnie mieszkańcy wraz ze strażakami przywitali nowy nabytek, który w kolumnie dwóch pojazdów strażackich został doprowadzony pod remizę jednostki, gdzie nastąpiło uroczyste powitanie.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia Foto oraz Video relacji oraz do obejrzenia transmisji jaką prowadziliśmy na żywo podczas przywitania samochodu.

 

Powitanie nowego GBA w Miasteczku Krajeńskim.

Opublikowany przez Piła112 Wtorek, 30 października 2018

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *