Home / Ciekawostki / Zatrzymanie krążenia w Pokrzywnicy

Zatrzymanie krążenia w Pokrzywnicy

Do nagłego zatrzymania krążenia w dniu wczorajszym zostali zadysponowani strażacy ochotnicy z Szydłowa.

Do zdarzenia doszło przed godziną 15 w miejscowości Pokrzywnica. Przybyli na miejsce strażacy przystąpili do resuscytacji poszkodowanej osoby. Ochotnicy wykorzystali również swój Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED). Niestety, prowadzone działania ratunkowe nie przyniosły oczekiwanego efektu. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon u 43-letniego poszkodowanego.

Na miejscu oprócz strażaków z OSP Szydłowo interweniowali również ochotnicy z OSP Pokrzywnica, zastęp z JRG 1 Piła oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Do podobnego zdarzenia 10 grudnia br. zadysponowani zostali również strażacy z OSP Łobżenica. Działania prowadzone były w miejscowości Witrogoszcz-Kolonia.

Coraz częściej strażacy interweniują w związku z udzielaniem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Głównym problem jest brak odpowiedniej liczby ambulansów, a jednocześnie wzywanie ZRM do osób nie wymagających pilnej pomocy medycznej. Zaznaczyć należy również, iż coraz częściej w jednostkach ochotniczych straży pożarnych można spotkać bardzo cenne wyposażenie jakim jest Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny, który przy zdarzeniach związanych z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia jest bardzo cennym urządzeniem, znacząco zwiększającym szanse na przeżycie osoby poszkodowanej. Jeszcze większa byłaby szansa na przeżycie takich osób, gdyby świadkowie takiego zdarzenia odpowiednio wcześnie zareagowali i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

Foto Scanwork, internet

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *