Home / Inne służby / Nagroda Kryształowej Gwiazdy w tym roku trafiła do Policjanta Komendy Powiatowej Policji w Pile.
KWP Poznań

Nagroda Kryształowej Gwiazdy w tym roku trafiła do Policjanta Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W dniu dzisiejszym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się symboliczna uroczystość wręczenia Kryształowych Gwiazd policjantom, którzy w minionym roku z narażeniem własnego życia, w służbie lub poza nią, ratowali życie innych. Choć z uwagi na sytuację pandemiczną nadinsp. Piotr Mąka spotkał się tylko z kilkoma funkcjonariuszami, tego roku do grona laureatów dołączyło kolejnych pięćdziesięciu mundurowych.

Od 2004 roku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu razem z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego  Kryształową Gwiazdą wyróżnia  policjantów – bohaterów.

To szczególne wyróżnienie dla funkcjonariuszy, którzy swoją postawą udowodnili, czym są dla każdego policjanta słowa roty ślubowania. Ta prestiżowa nagroda, wręczana  policjantom z Wielkopolski, jest wyrazem uznania dla tych funkcjonariuszy, którzy w trakcie codziennej służby lub poza nią, często narażając siebie, przyczynili się do uratowania ludzkiego życia, bądź też ich działania przyniosły wyraźną poprawę losu drugiego człowieka.

Co roku przybywa kilkudziesięciu laureatów. Tak duża liczba wyróżnionych pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 9 marca odbyła się  skromna, symboliczna uroczystość wręczenia tych wyjątkowych wyróżnień. Z uwagi na panującą w kraju sytuację pandemiczną i obowiązujące zasady reżimu sanitarnego, uczestniczyło w niej tylko kilku funkcjonariuszy. Wszyscy pozostali laureaci odbiorą Kryształowe Gwiazdy z rąk  przełożonych w swoich macierzystych jednostkach Policji.

Podczas spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka pogratulował wyróżnionym bohaterskiej postawy i odwagi oraz podziękował za ofiarnie pełnioną służbę na rzecz mieszkańców całego województwa. Gratulacje i podziękowania wyróżnionym złożył także p.o. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadkom. Mariusz Wiśniewski oraz  szef policyjnego związku zawodowego w Wielkopolsce podinsp. Andrzej Szary.

Tegoroczne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk 50. policjantów i policjantek. Spośród tego grona czterech policjantów otrzymało „Kryształowe Gwiazdy ze wstęgą”, co świadczy o tym, że uratowali ludzkie życie już po raz kolejny.

Wyróżniony Policjant Komendy Powiatowej Policji w Pile – 30 października 2019 roku, policjant jadąc samochodem w czasie wolnym od służby, w miejscowości Kaczory zauważył grupkę osób, które zachowywały się nerwowo. Funkcjonariusz zatrzymał pojazd i zauważył, że przy tej grupie leży na ziemi mężczyzna bez oznak życia. Policjant natychmiast rozpoczął reanimację, którą prowadził do przyjazdu karetki pogotowia. Podjęta niezwłoczna pomoc przedmedyczna zakończyła się powodzeniem.

 

Gratulujemy zdobycia wyróżnienia !!!

 

KWP Poznań

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *