Home / Wypadki / Dźwig wypadł z drogi i się przechylił (Komorowo gm.Wyrzysk)
www.112pila.pl

Dźwig wypadł z drogi i się przechylił (Komorowo gm.Wyrzysk)

W dniu wczorajszym (środa 07.10.2020) kilka minut po godzinie 12:00  Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Komorowo na drodze powiatowej nr 1186P.

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia o przechylonym dźwigu. Do działań służb należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzieleniu Pomocy poszkodowanemu kierowcy, zamknięciu ruchu na odcinku Komorowo – Krostkowo, zabezpieczeniu przechylonego pojazdu za pomocą stabilizatorów, zabezpieczenie wyciekających substancji ropopochodnych.

Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowanego do Szpitala na dalszą diagnostykę.

W pierwszej części działań ruch na odcinku drogi wstrzymany był około godzinę po czym Patrol Policji przejął działania i prowadził ruch wahadłowy.

Kilka minut przed godziną 18:00 po raz kolejny zaalarmowano i zadysponowano służby celem zabezpieczenia miejsca zdarzenia podczas działań podniesienia przechylonego dźwigu przez specjalistyczny sprzęt. Działania związane z podniesieniem pojazdu oraz przywróceniu ruchu na drodze trwały około 4 godziny.

W działaniach udział brali:
– OSP Osiek nad Notecią,
– OSP Bąkowo,
– JRG1 Piła,
– JRG2 Piła,
– Oficer Operacyjny KP PSP w Pile.
– Patrole Policji,
– Patrol WRD KPP w Pile,
– Zespół Ratownictwa Medycznego,
– Specjalistyczny dźwig,
– Przedstawiciele firmy uszkodzonego pojazdu.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *