Home / Pożary / Pożar traw i trzciny w m. Czajcze
www.112pila.pl

Pożar traw i trzciny w m. Czajcze

17 kwietnia(piątek) br. po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru trzciny w m. Czajcze(gm. Wysoka).

Do działań skierowano początkowo jeden zastęp, lecz po dojeździe na miejsce KDR rozpoznał, iż pożar ma powierzchnię około 1 hektara, zagrożony jest budynek gospodarczy. Na miejsce zadysponowane został kolejne siły i środki z terenu gminy Wysoka, Miasteczko Krajeńskie oraz Łobżenica.

Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do dogaszania miejsca pożaru.

Zastępy działania zakończyły około godziny 17. Łącznie w akcji brało udział 7 zastępów:

  • OSP Wysoka – GBA i GCBA
  • OSP Tłukomy – GBM
  • OSP Bądecz – GBA
  • OSP Grabówno – GCBA
  • OSP Łobżenica – GCBA
  • JRG 2 Piła – Oficer Operacyjny – SLRr

 

„STOP POŻAROM TRAW”

 Kampania społeczna „Stop pożarom traw”, to już kolejna edycja kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Celem kampanii społecznej jest budowanie świadomości społecznej, jak groźne są tego rodzaju pożary, jakie stanowią zagrożenie dla człowieka, zwierząt i środowiska naturalnego. Na specjalnie przygotowanej stronie www.stoppozaromtraw.pl można odnaleźć statystyki dotyczące szkodliwości zjawiska wypalania traw, a także negatywne skutki takich zdarzeń.

Występująca od kilku dni w Polsce upalna pogoda powoduje szybkie rozprzestrzenianie się pożarów traw co stwarza ogromne zagrożenie dla człowieka, zwierząt, obszarów leśnych oraz środowiska naturalnego. Koszty prowadzonych działań gaśniczych są bardzo duże i angażują do gaszenia tego rodzaju pożarów dużą liczbę strażaków. Wypalanie traw jest to bardzo niebezpieczny i szkodliwy proceder.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *