Home / Pożary / Pożar rębaka oraz sterty gałęzi w Wyrzysku
www.112pila.pl

Pożar rębaka oraz sterty gałęzi w Wyrzysku

Dzisiaj(08.04.20202), po godzinie 13 nieopodal remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyrzysku doszło do pożaru. Na miejsce natychmiast wysłane zostały zastępy ochrony przeciwpożarowej.

Na miejsce Dyżurny SKKP PSP w Pile zadysponował po dwa zastępy z OSP Wyrzysk oraz OSP Osiek Nad Notecią i Oficera Operacyjnego z JRG 2 w Pile. Przybyłe na miejsce pożaru zastępy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przystąpiły do budowy linii gaśniczych oraz akcji gaszenia rębaka od którego zajęła się znajdująca się nieopodal sterta gałęzi.

Działania polegały na gaszeniu w natarciu na palącą się maszynę oraz ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia w stercie. Zasilanie wodne utworzono z dwóch pomp NIAGARA, które czerpały wodę z pobliskiej rzeki Łobzonka oraz dowożono wodę zastępem GBM OSP Osiek Nad Notecią z hydrantu znajdującego się przy remizie OSP Wyrzysk.

Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania spalonej maszyny oraz przelewaniu wodą spalonych gałęzi. W akcji brało udział 5 zastępów( 2x OSP Wyrzysk, 2x OSP Osiek Nad Notecią, 1x JRG 2 Piła).

Działania na miejscu zakończyły się około godziny 15.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *