Home / Wypadki / Tragiczne potrącenie na Wojska Polskiego – nowe informacje.
www.112pila.pl

Tragiczne potrącenie na Wojska Polskiego – nowe informacje.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 36-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna pędząc ulicami Piły potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych starszego mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł po przewiezieniu do szpitala. Pirat drogowy trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 24 marca br. przy Alei Wojska Polskiego w Pile. Dyżurny pilskiej komendy został poinformowany, że na oznakowanym przejściu dla pieszych został potrącony starszy mężczyzna. Kiedy na miejsce natychmiast pojechali policjanci okazało się, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu, który został szybko przewieziony do szpitala. Niestety po pewnym czasie funkcjonariusze otrzymali informację, że 60-letni mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze zbierali na bieżąco informacje w sprawie oraz dzięki funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Pile przeanalizowali nagrania z monitoringu miejskiego. Policjanci szybko wpadli na trop pirata drogowego, którym okazał się 36-letni mieszkaniec Piły.

Jeszcze tego samego dnia, kiedy funkcjonariusze próbowali dostać się do mieszkania mężczyzny, okazało się, że zabarykadował się w nim. Zdecydowane i dynamiczne działania sprawiły, że stróże prawa dostali się do środka. Na miejscu mężczyzna próbował zaatakować mundurowych nożem, jednak został obezwładniony i zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu.

Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec Piły. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska

Reklama

One comment

  1. 10 lat to nagroda czy kara sąd wojenny i powinien wisieć na jakimś rądzie dla przestrogi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *