Home / Miejscowe zagrożenia / Ogromne straty po pożarze samochodów ciężarowych stacjonujących na placu w Osieku nad Notecią
www.112pila.pl

Ogromne straty po pożarze samochodów ciężarowych stacjonujących na placu w Osieku nad Notecią

W dniu dzisiejszym (28.10.2019) około godziny 4:00 rozległ się alarm w kilku miejscowościach powiatu pilskiego. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Pile otrzymało zgłoszenie o płonącym samochodzie ciężarowym na parkingu w Osieku nad Notecią.

Na miejsce skierowano znaczne Siły i Środki z miejscowej oraz okolicznych jednostek.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów potwierdzono treść zgłoszenia z rozwiniętym pożarem między innymi 2 zestawów ciężarowych, po czym przystąpiono do działań ratowniczo-gaśniczych. Podano 2 prądy wody z pianą w obronie pobliskiego budynku, oraz trzeciego ciągnika siodłowego i ciągników rolniczych, utworzono punkt czerpania wody z pobliskiej rzeki Łobzonka. Po przyjeździe kolejnych zastępów dodawano następne odcinki gaśnicze.

Niestety straty są potężne, pożar strawił dwa ciągniki siodłowe, 3 naczepy z ładunkiem ( deski około 20 ton oraz aluminiowe elementy samochodowe), pojazd dostawczy typu bus. Uszkodzeniu uległ również budynek miejscowego Kółka Rolniczego.

Podczas działań właściciel firmy transportowej odstawił trzeci ciągnik siodłowy a pracownicy Kółka Rolniczego 4 ciągniki rolnicze, które udało się uratować.

Działania ratowniczo- gaśnicze trwały ponad 6 godzin.

W działaniach udział brało 35 strażaków, 9 zastępów z 6 jednostek
– OSP Osiek nad Notecią,
– OSP Wyrzysk,
– OSP Bąkowo,
– OSP Białośliwie,
– OSP Krostkowo,
– JRG 2 Piła,
– Oficer Operacyjny KP PSP w Pile,
– Patrole Policji,
– Pogotowie Energetyczne.

Na szczęście prócz strat materialnych nikt z pracowników obsługi oraz służb nie odniósł żadnych obrażeń.

Wstępnie straty szacowane są na ponad 250 tysięcy zł.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *