Home / Miejscowe zagrożenia / Ogromne straty po pożarze samochodów ciężarowych stacjonujących na placu w Osieku nad Notecią
www.112pila.pl

Ogromne straty po pożarze samochodów ciężarowych stacjonujących na placu w Osieku nad Notecią

W dniu dzisiejszym (28.10.2019) około godziny 4:00 rozległ się alarm w kilku miejscowościach powiatu pilskiego. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Pile otrzymało zgłoszenie o płonącym samochodzie ciężarowym na parkingu w Osieku nad Notecią.

Na miejsce skierowano znaczne Siły i Środki z miejscowej oraz okolicznych jednostek.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów potwierdzono treść zgłoszenia z rozwiniętym pożarem między innymi 2 zestawów ciężarowych, po czym przystąpiono do działań ratowniczo-gaśniczych. Podano 2 prądy wody z pianą w obronie pobliskiego budynku, oraz trzeciego ciągnika siodłowego i ciągników rolniczych, utworzono punkt czerpania wody z pobliskiej rzeki Łobzonka. Po przyjeździe kolejnych zastępów dodawano następne odcinki gaśnicze.

Niestety straty są potężne, pożar strawił dwa ciągniki siodłowe, 3 naczepy z ładunkiem ( deski około 20 ton oraz aluminiowe elementy samochodowe), pojazd dostawczy typu bus. Uszkodzeniu uległ również budynek miejscowego Kółka Rolniczego.

Podczas działań właściciel firmy transportowej odstawił trzeci ciągnik siodłowy a pracownicy Kółka Rolniczego 4 ciągniki rolnicze, które udało się uratować.

Działania ratowniczo- gaśnicze trwały ponad 6 godzin.

W działaniach udział brało 35 strażaków, 9 zastępów z 6 jednostek
– OSP Osiek nad Notecią,
– OSP Wyrzysk,
– OSP Bąkowo,
– OSP Białośliwie,
– OSP Krostkowo,
– JRG 2 Piła,
– Oficer Operacyjny KP PSP w Pile,
– Patrole Policji,
– Pogotowie Energetyczne.

Na szczęście prócz strat materialnych nikt z pracowników obsługi oraz służb nie odniósł żadnych obrażeń.

Wstępnie straty szacowane są na ponad 250 tysięcy zł.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *