Home / Ciekawostki / Ewakuacja Szkoły Policji w Pile.
st.kpt. Paweł Kamiński KP PSP w Pile

Ewakuacja Szkoły Policji w Pile.

Pożar w magazynie, rozsypana nieznana substancja i człowiek na dachu wzywający pomocy, to trzy epizody z którymi zmierzyli się pilscy strażacy w czasie ćwiczeń na obiektach Szkoły Policji w Pile, jakie przeprowadzono 17 października 2019 r..

Kilka minut po godzinie 11 czujka dymu zasygnalizowała zadymienie w magazynie na terenie Szkoły Policji. Wkrótce okazało się również, że nigdzie nie można odnaleźć jednego z pracowników. W całej szkole rozległy się dzwonki sygnalizujące alarm pożarowy i jednocześnie rozpoczęto ewakuację wszystkich osób.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy strażaków z obu jednostek ratowniczo-gaśniczych w Pile, dodatkowo do działań skierowano samochody gaśnicze z Kaczor i Kruszewa.

Jeszcze w trakcie prowadzonej ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w obiekcie okazało się, że w jednym z pomieszczeń technicznych odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę, a przy nim rozsypaną substancję. Do tych działań skierowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego.

Ćwiczenia pozwoliły na sprawdzenie wielu wątków. Funkcjonariusze i pracownicy Szkoły Policji przećwiczyli zasady postępowania w przypadku pożaru oraz sprawną ewakuację całego obiektu. Strażacy mieli okazję przetrenować prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczej w dużym obiekcie o skomplikowanej strukturze. Ćwiczenia były też formą kontroli dla plutonu gaśniczego Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego, w którego skład wchodzą jednostki JRG PSP nr 1 w Pile, OSP Kaczory i OSP Kruszewo.

st.kpt. Paweł Kamiński KPP Psp w Pile

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *