Home / Ćwiczenia / Pożar „Gordaliny”. Ćwiczenia jednostek z terenu miasta Piła.
www.112pila.pl

Pożar „Gordaliny”. Ćwiczenia jednostek z terenu miasta Piła.

W dniu dzisiejszym(11.06.2019) na rzece Gwda, przy Moście Królewskim – przystanku nr. 2 dla tramwaju wodnego „Gordalina” odbyły się ćwiczenia przeprowadzone przez KP PSP w Pile. Głównym epizodem ćwiczeń był pożar „Gordaliny” co skutkowało wyskoczeniem z palącej się jednostki trzech osób do wody.

Na miejsce w pierwszym rzucie wysłane zostały zastępy z łodziami ratunkowymi włącznie z pojazdem z Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Piła”. Przybyłe na miejsce jednostki zabezpieczyły miejsce zdarzenia wraz z funkcjonariuszami Policji i niezwłocznie przystąpiły do wodowania łodzi. W tym samym czasie do wody na linie asekuracyjnej wszedł strażak w suchym kombinezonie, który rozpoczął systematyczne wyławianie osób będących w rzece. Równocześnie po zwodowaniu dwóch łodzi przystąpiono do ewakuacji pasażerów tramwaju wodnego. Punkt medyczny został utworzony w rozstawionym namiocie. Pomocy medycznej wymagało łącznie 9 osób z czego jedna wyłowiona z wody wpadła w stan hipotermii a reszta została podtruta dymem.

Następnie na miejsce dojechał pluton gaśniczy, którego to zadaniem było ugaszenie pożaru na pływającej po Gwdzie jednostce. Prócz podania dwóch prądów wody w natarciu na pożar z brzegu rzeki, wykorzystano również jedną z łodzi która przy pomocy pompy pływającej „NIAGARA” gasiła pożar z poziomu rzeki.

Łącznie w zdarzeniu brało udział 12 osób, z czego 4 wskoczyły do wody a 8 kolejnych osób zostało ewakuowanych przy pomocy łodzi ratunkowych będących na miejscu zdarzenia. W akcji udział wzięło 30 strażaków, 10 policjantów i dyrektor MZK który udostępnił „Gordoline” pilskim strażakom na czas ćwiczeń.

SiŚ:
– 557[P]83+557Ł2
– 551[P]90+551Ł2
– 552[P]76+552Ł2
– 552[P]71
– 551[P]21
– 551[P]25
– 552[P]25
– 551[P]91 – namiot
– Patrole Policji

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *