Home / Ciekawostki / Szkolenie z zakresu współpracy z śmigłowcem LPR
www.112pila.pl

Szkolenie z zakresu współpracy z śmigłowcem LPR

W minioną niedzielę(26.05.2019) w Kaczorach na stadionie sportowym, po godzinie 22 odbył się praktyczny etap szkolenia z zakresu zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Część teoretyczna odbyła się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na początku kwietnia, prowadzona poprzez video-konferencje.

Natomiast w niedzielny wieczór, krótko po godzinie 22 na stadionie LZS wylądował śmigłowiec LPR  z Poznania. Po wylądowaniu odbyło się omówienie przez kapitana śmigłowca najistotniejszych zasad podczas współpracy na linii OSP/PSP – LPR jak komunikacja radiowa, strefy niebezpieczne przy śmigłowcu HEMS, zasady wyboru i organizacji miejsca do lądowania w dzień i w nocy.

W części praktycznej na stadionie w Kaczorach udział wzięli zarówno ochotnicy oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej z terenu naszego powiatu – strażacy z PSP Piła, OSP Białośliwie, OSP Osiek Nad Notecią, OSP Kaczory oraz z powiatu Chodzieskiego – strażacy z PSP Chodzież, OSP Stróżewo, OSP Lipa-Nowy Dwór, OSP Wyszyny.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *