Home / Ciekawostki / Relacja z III-go Pikniku Strażackiego
www.112pila.pl

Relacja z III-go Pikniku Strażackiego

W dniu wczorajszym(19.05.2019) już po raz trzeci przy stadionie na ul. Okrzei odbył się trzeci Piknik Strażacki. Była to również ostatnia impreza przed planowanym remontem tego obiektu.

Całość imprezy, z lekkim opóźnieniem, rozpoczęła się około godziny 13:30 poprzez włączenie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej na pojazdach uprzywilejowanych. Pierwszą z przygotowanych atrakcji w planie, był pokaz najnowszego samochodu specjalnego JRG 1 Piła – SCRt (specjalny ciężki ratownictwa technicznego) 551[P]43. Pojazd ten wyposażony jest również prócz specjalistycznego sprzętu w HDS, dzięki któremu ma możliwość podnoszenia i przenoszenia różnorodnych rzeczy. Do pokazu posłużyła przyczepka do przewozu QUADA, która również jest na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 1 w Pile.

W dalszej części pikniku odbył się pokaz gaszenia przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego – gaśnic. Wykorzystano w tym celu trzy typy gaśnic – proszkową, pianową oraz śniegową. Swoje możliwości strażacy pokazali wykorzystując drabinę o wysięgu maksymalnym 37 metrów. Niewątpliwą atrakcją, która jest obecna na każdym z pikników jest przeciąganie liny. W tym roku do rywalizacji stanęły trzy drużyny: drużyna składająca się z Ochotników, drużyna z Państwowej Straży Pożarnej oraz drużyna mieszkańców powiatu Pilskiego. W tej rywalizacji bezkonkurencyjny okazali się Ochotnicy zajmując I miejsce.

Przez cały czas trwania pikniku zwiedzający mogli zobaczyć samochody pożarnicze oraz policyjne i ich wyposażenie, można było do nich wejść. Był również patrol saperski, stoisko wojska, wstępy i wystawy artystyczne, pokaz JUDO. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych jak dmuchane zamki, wspinaczka po skrzynkach czy uwielbiany przez wszystkich pokaz piany.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *