Home / Ciekawostki / Relacja z III-go Pikniku Strażackiego
www.112pila.pl

Relacja z III-go Pikniku Strażackiego

W dniu wczorajszym(19.05.2019) już po raz trzeci przy stadionie na ul. Okrzei odbył się trzeci Piknik Strażacki. Była to również ostatnia impreza przed planowanym remontem tego obiektu.

Całość imprezy, z lekkim opóźnieniem, rozpoczęła się około godziny 13:30 poprzez włączenie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej na pojazdach uprzywilejowanych. Pierwszą z przygotowanych atrakcji w planie, był pokaz najnowszego samochodu specjalnego JRG 1 Piła – SCRt (specjalny ciężki ratownictwa technicznego) 551[P]43. Pojazd ten wyposażony jest również prócz specjalistycznego sprzętu w HDS, dzięki któremu ma możliwość podnoszenia i przenoszenia różnorodnych rzeczy. Do pokazu posłużyła przyczepka do przewozu QUADA, która również jest na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 1 w Pile.

W dalszej części pikniku odbył się pokaz gaszenia przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego – gaśnic. Wykorzystano w tym celu trzy typy gaśnic – proszkową, pianową oraz śniegową. Swoje możliwości strażacy pokazali wykorzystując drabinę o wysięgu maksymalnym 37 metrów. Niewątpliwą atrakcją, która jest obecna na każdym z pikników jest przeciąganie liny. W tym roku do rywalizacji stanęły trzy drużyny: drużyna składająca się z Ochotników, drużyna z Państwowej Straży Pożarnej oraz drużyna mieszkańców powiatu Pilskiego. W tej rywalizacji bezkonkurencyjny okazali się Ochotnicy zajmując I miejsce.

Przez cały czas trwania pikniku zwiedzający mogli zobaczyć samochody pożarnicze oraz policyjne i ich wyposażenie, można było do nich wejść. Był również patrol saperski, stoisko wojska, wstępy i wystawy artystyczne, pokaz JUDO. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych jak dmuchane zamki, wspinaczka po skrzynkach czy uwielbiany przez wszystkich pokaz piany.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *