Home / Pożary / Pożar pustostanu, z budynku wyciągnięto dwie osoby.
www.112pila.pl

Pożar pustostanu, z budynku wyciągnięto dwie osoby.

Dnia dzisiejszego(09.03.2019) o godzinie 10:59 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Pile wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w Osieku Nad Notecią. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały Ochotnicze Straże Pożarne oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 w Pile.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów Straży Pożarnej, rozpoznano iż budynek zajęty pożarem to pustostan, lecz uzyskane informacje mówiły, że w budynku mogą się znajdować osoby postronne. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozwinięciu linii gaśniczych rota strażaków wyposażona w aparaty ODO weszła do środka budynku w celu jego przeszukania. Niestety informacje o osobach postronnych potwierdziły się. Ze środka budynku na zewnątrz ewakuowano dwóch mężczyzn, którymi zajęły się obecne na miejscu dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

W dalszej części akcji na miejsce skierowano Moduł Zaopatrzenia Wodnego(OSP Brzostowo, OSP Prawomyśl oraz OSP Morzewo) który w ówczesnej chwili przebywał na ćwiczeniach w Jeziorkach, i został przedysponowany do realnego pożaru. Zadaniem modułu było utworzenie stanowiska zrzutu wody i przetłaczanie jej do samochodów działających bezpośrednio przy pożarze.

W wyniku pożaru obiekt został całkowicie zniszczony. Działania zakończyły się dopiero po godzinie 16:30. Na miejscu pracowało 10 zastępów Straży Pożarnej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

SiŚ:
– OSP Osiek Nad Notecia GBA i GBM
– OSP Wyrzysk GBA, GCBA i SHD
– JRG 2 Piła GCBA
– OSP Brzostowo GBA+przyczepka wężowa
– OSP Morzewo GLBM
– OSP Prawomyśl przyczepka gaśnicza
– Oficer Operacyjny KP PSP Pila
– dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego
– Patrol Policji

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *