Home / Pożary / [POZA POWIATEM] Pożar składowiska opon w gminie Wałcz
OSP Kaczory

[POZA POWIATEM] Pożar składowiska opon w gminie Wałcz

W dniu dzisiejszy(02.03.2019) przed godziną 4 w miejscowości Kłębowiec(gm. Wałcz) wybuchł pożar na składowisku opon.

Na miejsce pożaru natychmiast zadysponowano JRG Wałcz oraz okoliczne OSP. Ze względu na wielkość pożaru na miejsce ściągnięto dodatkowe siły i środki z powiatu drawskiego, pilskiego, trzcianeckiego i szczecineckiego wraz z kontenerem ze środkiem pianotwórczym ze Szczecina. Na miejsce dojechała również grupa operacyjna z KW PSP Szczecin.

Pierwsze zastępy straży pożarnej nie mogły sobie poradzić z pożarem. Spaleniu uległo około 250 metrów kwadratowych składu opon – mówi kpt. Maciej Mleczarek, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu.

Pożar udało się opanować dopiero około godziny 8 rano. W akcji udział brało 19 zastępów straży pożarnej. Czynności w tej sprawie prowadzili również Policjanci z KPP Wałcz.

W działaniach uczestniczyli również strażacy z naszego regionu. Do tego zdarzenia po godzinie 5 zadysponowane zostały ciężkie wozy gaśnicze z OSP Kaczory, OSP Miasteczko Krajeńskie oraz JRG 1 Piła wraz z Oficerem Operacyjnym. Po koncentracji SiŚ na terenie JRG 1 Piła pojazdy w kolumnie wyruszyły na teren gminy Wałcz. Zastępy na miejscu wspomagały działania miejscowych strażaków do około godziny 9:30 po czym powróciły do swoich jednostek. 

 

Jedziemy, kierunek Wałcz- składowisko opon

Opublikowany przez OSP Kaczory Piątek, 1 marca 2019

OSP Kaczory udają się w kolumnie do Kłębowca.

Reklama

2 komentarze

  1. W akcji uczestniczyło 21 zastępów. JRG Wałcz, WSP Wałcz, JRG Trzcianka, JRG Piła, OSP z Powiatu Wałeckiego i wymienione Kaczory oraz Miasteczko Kraj.

  2. Jeszcze GCBM z JRG Szczecinek. Akcja zakończyła się po godzinie 16:00. Zastępy JRG Wałcz do tej godziny walczyły z pożarem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *