Home / Ciekawostki / Policjanci zatrzymali 16-letnich sprawców fałszywego alarmu bombowego.
KPP Piła

Policjanci zatrzymali 16-letnich sprawców fałszywego alarmu bombowego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch 16-letnich sprawców fałszywego alarmu bombowego.

Mężczyźni poinformowali Centrum Powiadamiania Ratunkowego o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z budynków przy ulicy Dąbrowskiego w Pile. Teraz o dalszym losie nieletnich zadecyduje Sąd Rodzinny.

Do zdarzenia doszło 10 stycznia br. W godzinach przedpołudniowych anonimowy rozmówca zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego z informacją, że w jednym z budynków przy ulicy Dąbrowskiego w Pile jest podłożony ładunek wybuchowy. Po przekazaniu tej wiadomości, mężczyzna rozłączył się.

Dyżurny pilskiej komendy natychmiast skierował na miejsce policyjne patrole. Specjalna grupa rozpoznania minersko – pirotechnicznego z pilskiej komendy sprawdziła teren budynku. W czynnościach udział wziął również przewodnik z psem służbowym wyszkolonym w celu poszukiwań materiałów wybuchowych oraz ujawniania lotnych frakcji substancji wybuchowych. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia.

W związku z wykonywanymi czynnościami ewakuowano 250 osób. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń okazało się, że to fałszywy alarm.

Równocześnie policjanci z Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego zgłoszenia. Funkcjonariusze sprawdzali wszystkie informacje. Ponadto pilscy śledczy na bieżąco analizowali zbierane w sprawie materiały.

Już kilka dni po zdarzeniu pilscy kryminalni wpadli na trop dowcipnisia, którym okazał się 16-letni chłopak. Realizację sprawy przejęli funkcjonariusze zajmujący się na co dzień problematyką nieletnich. Młody mężczyzna został zatrzymany 18 stycznia br. w godzinach porannych na terenie Piły. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że z telefonu zatrzymanego chłopaka dzwonił jego kolega, który także trafił w ręce funkcjonariuszy. Jeden z młodych mężczyzn powiedział policjantom, że wspólnie wpadli na ten pomysł, żeby zadzwonić na numer alarmowy i poinformować, że w konkretnym budynku znajduje się bomba.

Dwóch 16-latków teraz odpowie za popełniony czyn. O dalszym losie młodych mężczyzn zadecyduje Sąd Rodzinny.

podkom. Żaneta Kowalska KPP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *