Home / Pożary / Rano wypadek drogowy, przed południem alarm bombowy
www.112pila.pl

Rano wypadek drogowy, przed południem alarm bombowy

Dwa groźne zdarzenia odnotowały służby w dni dzisiejszym(10.01.2019). O poranku doszło do groźnego wypadku drogowego, natomiast w godzinach przed południowych do służb ratunkowych wpłynęła informacja o podłożonej bombie w jednym z budynków na terenie miasta Piły.

Jak informowaliśmy na naszym FanPage’u, przed godziną 7 rano na drodze krajowej nr. 11 w kierunku Dobrzycy doszło do wypadku drogowego. Na miejscu doszło do zderzenia busa z samochodem ciężarowym(najechanie na tył przez busa). W wyniku zdarzenia poszkodowane dwie osoby zostały przetransportowane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Pozostałym uczestnikom wypadku(3 kolejne osoby z busa oraz kierujący samochodem ciężarowym) nic się nie stało. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez ponad dwie godziny na czas czynności prowadzonych przez KPP Piła, następnie prowadzony był wahadłowo.

Krótko przed godziną 12 w południe do służb wpływa informacja o podłożonym ładunku wybuchowym od pracowników hotelu przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile. W tym samym budynku znajduje się Inwest-Park. Na miejsce zadysponowano patrole policji, zastępy straży pożarnej oraz straż miejską. Podjęto decyzję o ewakuacji całego budynku. Łącznie ewakuowano około 250 osób. Po przeszukaniu budynku, bomby nie znaleziono. Alarm uznano za fałszywy.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *