Home / Galerie / Oficjalne przekazanie samochodu dla OSP Miasteczko Krajeńskie
www.112pila.pl

Oficjalne przekazanie samochodu dla OSP Miasteczko Krajeńskie

W sobotę 1 grudnia br. odbyła się uroczystość poświęcenia i oficjalnego przekazania nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego GCBARt Mercedes Atego dla OSP Miasteczko Krajeńskie.

Wśród przybyłych na uroczystość obecni byli:
– Grzegorz Piechowiak – Poseł na Sejm RP,
– bryg. Andrzej Bartkowiak – Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu,
– Krzysztof Fojt – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP,
– Emilia Załachowska – Radna Powiatu Pilskiego,
– ks. Błażej Kownacki – Proboszcz parafii w Miasteczku Krajeńskim,
– mł. asp. Dawid Piechowiak – Kierownik Posterunku Policji w Białośliwiu,
– Jacek Zwierzyński – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kaczory.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św., którą sprawował proboszcz ks. Błażej Kownacki. Po nabożeństwie pododdziały strażaków z gminy udały się na parking przy kościele, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości pod dowództwem kpt. Grzegorza Orłowskiego – Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Nr 1 w Pile.
Zaproszonych gości w imieniu własnym oraz gospodarza gminy Pani Wójt Małgorzaty Włodarczyk przywitał bryg. Rafał Mrowiński – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Symboliczne przekazanie kluczyków do nowego samochodu na ręce prezesa i naczelnika naszej jednostki dokonali wspólnie Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu bryg. Andrzej Bartkowiak oraz Wójt Gminy Małgorzata Włodarczyk. Następnie ks. proboszcz Błażej Kownacki poświęcił i pobłogosławił nowy samochód.

Samochód ratowniczo – gaśniczy zakupiono ze środków finansowych gminy Miasteczko Krajeńskie, przy dofinansowaniu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, a także środków własnych zgromadzonych przez naszą jednostkę.

Pragniemy serdecznie podziękować Pani Wójt Małgorzacie Włodarczyk, radnym i mieszkańcom gminy Miasteczko Krajeńskie, sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania nowego samochodu.
-opis OSP Miasteczko Krajeńskie

Foto i video relację z przywitania mogą Państwo zobaczyć tutaj: Nowy Mercedes dla OSP Miasteczko Krajeńskie [FOTO+VIDEO]

Reklama

One comment

  1. Niech służy 🙂
    Poza tym bardzo ładne zdjęcia, chyba autorstwa Sławka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *