Home / Ciekawostki / OSP Wysoka z dotacją na sprzęt od Fundacji Orlen Dar Serca
www.orlendarserca.pl
www.orlendarserca.pl

OSP Wysoka z dotacją na sprzęt od Fundacji Orlen Dar Serca

W dniu 27 wrzesień druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej udali się do Centrum Kongresowego TARGÓW KIELCE na uroczystą galę wręczenia czeków od Fundacji Orlen Dar Serca dla strażaków.

Dzięki napisanemu wnioskowi o dotacje na sprzęt z 4 tys wniosków jednostka OSP Wysoka znalazła się w gronie 360 jednostek którym przydzielono środki na zakup sprzętu. Galę uroczyście rozpoczęto o godzinie 18:00 w której udział wzięli m. in. Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek, Premier RP Pan Mateusz Morawiecki oraz Generał Brygadier Leszek Suski. Gale uświetniał występ zespołu Golec uOrkiestra. Druhowie oficjalnie odebrali czek na 8 tys złotych. Na zakończenie gali strażacy z Wysokiej otrzymali drobne upominki od Premiera RP oraz firmy Orlen.

Jak czytamy na oficjalnej stronie fundacji :

Łącznie, w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych”, w ciągu 18 lat strażacy otrzymali z PKN ORLEN 12 milionów złotych wsparcia, które zainwestowano m.in. w sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *