Home / Pożary / Pożar lasu w Romanowie Dolnym oraz przy ul. Mickiewicza w Pile
OSP Kruszewo

Pożar lasu w Romanowie Dolnym oraz przy ul. Mickiewicza w Pile

W dniu wczorajszym(29.08.2018) w godzinach popołudniowych doszło do dwóch pożarów lasu. Pierwszy miał miejsce w powiecie Czarnkowsko-trzcianeckim w miejscowości Romanowo Dolne natomiast drugi w Pile.

Pierwszy pożar miał miejsce około godziny 13:30. Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Czarnkowa, zastęp z OSP Sarbka – Sarbia oraz dwa zastępy z powiatu pilskiego z jednostki OSP Kruszewo. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozwinięciu linii gaśniczych i podaniu prądów w natarciu na palącą się ściółkę leśną. Działania OSP Kruszewo w pierwszej fazie polegały na zasileniu zastępu GCBA z JRG Trzcianka w wodę a następnie w pomocy przy przelewaniu pogorzeliska. Działania zastępów zakończyły się po około 1,5 godziny.

Drugi z pożarów natomiast miał miejsce na wysokości ulicy Mickiewicza 96 w Pile. Do akcji wyjechały dwa zastępy z JRG 1 Piła – GBA oraz GCBA.  Ze względu na trudności z lokalizacją źródła pożaru do akcji wystartowały dwa samoloty gaśnicze PZL Dromader  z bazy w Krępsku. Pożar zlokalizowały służby leśne a na miejsce dojechał zastęp GBA. Jeden z samolotów gaśniczych dokonał zrzutu wody na obszar objęty pożarem. Spaleniu uległo około 100m2 ściółki leśnej.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *