Home / Ciekawostki / II Ogólnopolski Zlot samochodów pożarniczych i zabytkowych – Złotów/Zakrzewo

II Ogólnopolski Zlot samochodów pożarniczych i zabytkowych – Złotów/Zakrzewo

W dniu 02.06.2018 odbył się drugi ogólnopolski zlot samochodów pożarniczych i zabytkowych nad którym nasz portal objął patronat medialny.

O godzinie 13:00 nastąpiło oficjalne otwarcie zlotu w Złotowie. Przez cały czas trwania imprezy można było podziwiać zarówno samochody zabytkowe jak i strażackie.

Oprócz tego w czasie trwania zlotu atrakcje dla najmłodszych przygotowała Fundacja Złotowianka i Spółdzielnia Mieszkaniowa na Dzień Dziecka(malowanie twarzy, bańki mydlane i inne). Przygotowany był również tor przeszkód przez OSP Lotyń. Podejmowano również takie tematy jak profilaktyka bezpieczeństwa przygotowana przez PSP Złotów oraz KPP Złotów.

Następnie o godzinie 15:00 wszystkie pojazdy przybyłe na zlot przejechały w kolumnie ulicami Złotowa i udały się w stronę Zakrzewa na dalszą część imprezy.

Po paradzie samochodów w Zakrzewie odbyło się otwarcie zlotu w tej miejscowości oraz krótkie przedstawienie historii Dni Otwartych Strażnic oraz krótkie zaprezentowanie samochodów przybyłych na zlot. Od godziny 16 czekały kolejne atrakcje: dmuchane zamki, tor przeszkód przygotowany przez OSP Lotyń, występy dzieci z Przedszkola im. Królewny Śnieżki w Zakrzewie, układanie skrzynek jedna na drugą przy pomocy SH 18 czy loteria fantowa.

Od godziny 14 nasza redakcja łącznie z Straż Pożarna Piła oraz CzerwoneSamochody mieliśmy wybrać spośród samochodów strażackich:
-pojazd, który przebył na zlot największą ilość kilometrów,
-najstarszy pojazd zlotu,
-najpiękniejszy pojazd zlotu.

O godzinie 16:45 nastąpiło ogłoszenie wyników zarówno w kategorii pojazdów zabytkowych jak i strażackich.

W kategorii pojazdów strażackich:

-największą odległość na zlot tj. 140km przebył pojazd Mercedes 608D z 1983 roku GBA 1000 litrów wody – pojazd prywatny.
-najstarszym z pojazdów okazał się BERLIET GAK 17 rok prod. 1962 – pojazd prywatny
-natomiast najładniejszym samochodem pożarniczym podczas zlotu ogłoszony został JELCZ 418 GCBA 7/32 rok prod. 1990 należący do OSP Głomsk

Około godziny 17:00 miał miejsce pokaz ratownictwa drogowego oraz medycznego w wykonaniu OSP Zakrzewo oraz Grupy Ratownictwa Pro MED ze Szczecinka.

Na koniec atrakcji strażackich nie mogło zabraknąć pokazu z pianą gaśniczą.

Zarówno w Złotowie jak i w Zakrzewie przez cały czas trwania zlotu można było wejść do wypełnionego dymem namiotu i zobaczyć w jakich warunkach muszą pracować strażacy podczas pożaru.

Na koniec nie mogło zabraknąć koncertów w wykonaniu kapeli z gimnazjum w Zakrzewie, kapeli Rypcium Pypcium, zespołu Trzy Gitary, zespołu Veegas, po których zaczęła się zabawa taneczna z przerwą na pokaz sztucznych ogni. Cały zlot zakończył się o godzinie 3 w nocy.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na YouTube gdzie w ciągu najbliższych dni sukcesywnie pojawiać się będą nowe materiały video ze zlotu.

Tegoroczny zlot został zorganizowany dzięki finansowemu wsparciu:
– Urzędu Gminy Zakrzewo,
– Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego,
– Starostwa Powiatowego w Złotowie,
– Sponsorom.

Gratulujemy organizatorom tego wspaniałego wydarzenia i już dziś gorąco wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w III przyszłorocznej edycji zlotu.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *