Home / Miejscowe zagrożenia / Usuwanie skutków załamania pogody w powiecie pilskim.
Archiwum Piła112 / MeteoDozór

Usuwanie skutków załamania pogody w powiecie pilskim.

W dniu dzisiejszym (13.04.2018) kilka minut po godzinie 20:00 w pierwsze zastępy PSP jak i OSP z Powiatu Pilskiego zostały zadysponowane do działań związanych z usuwaniem skutków załamania pogody.

Jednostki zostały dysponowane do porwanych poszyć dachowych oraz połamanych i powalonych drzew na drogach. Chwilami występowały utrudnienia w ruchu na drogach naszego powiatu.

Do godziny 21:30 odnotowano 12 zgłoszeń informuje Zastępca Oficera Prasowego KP PSP w Pile kpt. Paweł Kamiński.

Kolejna informacja która do nas dotarła dotyczyła wstrzymanego ruchu kolejowego na trasie Piła – Szczecinek. Jeden ze składów kolejowych utknął w Starej Łubiance, drugi natomiast w Płytnicy.

Około godziny 20:30 na jednotorowym szlaku kolejowym pomiędzy stacjami Płytnica i Jastrowie gałęzie z pobliskich drzew opadły na sieć trakcyjną. Na miejsce jedzie pociąg sieciowy, który udrożni szlak. W związku z tym że jest to szlak jednotorowy występują utrudnienia w ruchu pociągów. Na chwilę obecną nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. – Informuje Rzecznik Prasowy Polskich Lini Kolejowych Karol Jakubowski ( Informacja na godz 22:00)

W kilku miejscowościach nadal brakuje energii elektrycznej.

Miasteczko Krajeńskie, Brzostowo, Grabówno, Mościska, Solnówek, Okaliniec, Wysoczka, Wysoka, Wysoka mała, Wysoka wielka, Wysoka ul. Akacjowa, ul. Batorego, ul. Strzelecka, ul. Xxxv-lecia prl, Białośliwie, Jeziorki kosztowskie, Wyrzysk, Osiek nad/Notecią, Bąkowo, Komorowo, Mostki, Nowy dwór, Prostkowo, Smogulec, Wyciąg, Zamczysko, Żuławka, Bądecz, Czajcze, Kijaszkowo, Młotkowo, Tłukomy, Kostrzynek, Rudna – przerwy spowodowane awaria przybliżony czas usunięcia usterek  ok godziny 23:30 Informuje Enea 

 

Zadysponowane Siły i Środki do działań:
– JRG1 Piła,
– JRG2 Piła,
– OSP Wysoka,
– OSP Osiek nad/Notecią,
– OSP Białośliwie,
– OSP Miasteczko Krajeńskie,
– OSP Brzostowo,
– OSP Grabówno.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *