Home / Grupy specjalistyczne / Ciężarówka wpadła do rzeki z mostu na obwodnicy Piły K11. Utrudnienia w ruchu.
Marcin Wężowski - Czerwone Samochody

Ciężarówka wpadła do rzeki z mostu na obwodnicy Piły K11. Utrudnienia w ruchu.

W dniu dzisiejszym (28.12.2017) kilka minut przed godzina 12:00 doszło do wypadku drogowego na obwodnicy Pilskiej ( skrzyżowanie DK11 a ulicą Młodych w Pile)

Z informacji jakie do nas dotarły samochód ciężarowy przebił barierkę i spadł z mostu do rzeki Gwda. Pojazd cały jest zanurzony, widoczna jest tylko tylna oś.

Nieprzytomny kierowca pojazdu jest zakleszczony w kabinie, nurkowie zabezpieczyli go w źródło powietrza. Trwają działania ze sprzętem hydraulicznym mające na celu uwolnienie poszkodowanego kierowcy. Informuje Rzecznik KP PSP w Pile mł.bryg. Zbigniew Szukajło

Na miejsce udają się kolejne zastępy z PSP Poznań tj. Specjalistyczna Grupa Nurkowa oraz Specjalistyczna Grupa Techniczna z dźwigiem, oraz Grupa Operacyjna z KW PSP z Poznania.

Około godziny 14:00 nurkowie uwolnili poszkodowanego kierowce z kabiny. Lekarz będący na miejscu stwierdził zgon 56-cio latka.

W miejscu zdarzenia stworzono sztab pod przewodnictwem Komendanta Powiatowego PSP w Pile bryg. Rafała Mrowińskiego. Po kilkudziesięciu minutach przybyła Grupa Operacyjna z KW PSP z Poznania.

Dalsze działania prowadzone w miejscu zdarzenia polegały na wydobyciu samochodu ciężarowego z rzeki Gwda przy wykorzystaniu pojazdu ciężkiego ratownictwa technicznego z Poznania. Ciężarówka i przyczepa wydobyta została na brzeg i zabrana została przez pomoc drogową. W miejscu wydobycia ciężarówki, w którym doszło do wycieku substancji ropopochodnej dokonano sorpcji. W trakcie działań ratowniczych na rzece Gwda ze względu na pojawiającą się plamę ropopochodną sprawiona została zapora sorpcyjna. W działaniach zabezpieczających wykorzystana została łódź ratownicza zwodowana na rzece Gwda. W końcowym etapie działań ratowniczych teren wypadku oświetlony został przez dwa pojazdy ratownicze z KP PSP Piła. Na miejscu zdarzenia zorganizowany został regeneracyjny posiłek dla ratowników.  Informuje Rzecznik KP PSP w Pile mł.bryg. Zbigniew Szukajło

Do zabezpieczenia miasta Piły zadysponowane zostały jednostki OSP, które będą stacjonować w KP PSP na Moniuszki.

Na drodze K11 w trakcie działań ruch odbywa się wahadłowo. Utrudniania prawdopodobnie potrwają kilka godzin.

Przed godziną 21:00 zakończyła się akcja wyciągania samochodu ciężarowego z rzeki po czym wznowiono ruch na DK11.

Na miejscu zdarzenia działali:
– Komendant KP PSP w Pile,
– Grupa Operacyjna KW PSP z Poznania,
– JRG1 Piła,
– JRG2 Piła,
– Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa KP PSP Piła,
– Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa KM PSP Poznań,
– Specjalistyczna Grupa Ratownictwa-Technicznego KM PSP Poznań,
– ZRM,
– Technik WRD KPP Piła,
– Patrole Policji,
– Prokurator,
– Auto Pomoc.

 

Foto i filmy nadesłali czytelnicy

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *