Home / Bez kategorii / Podsumowanie sześciu edycji szkoleń wysokościowych w Pile.

Podsumowanie sześciu edycji szkoleń wysokościowych w Pile.

W dniach 10-12 października 2017 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pile zorganizowała szóstą edycję szkoleń z ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym. Było to ostatnie szkolenie zaplanowane na 2017 rok.

Łącznie w 6-ciu trzydniowych edycjach szkoleń uczestniczyło 36 strażaków z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych z Wągrowca, Chodzieży, Czarnkowa, Trzcianki, Złotowa oraz Piły.  Szkolenie  prowadził instruktor ratownictwa wysokościowego mł. ogn. Radosław Kłosiński będący członkiem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego KP PSP w Pile. Zajęcia teoretyczne przeprowadzone zostały na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Pile.

Zakres tematyczny szkolenia objął między innymi zasady organizacji ratownictwa wysokościowego w KSRG, bezpieczeństwo działań ratowniczych, sprzęt wykorzystywany w ratownictwie wysokościowym. W części praktycznej zorganizowanej na wspinalni JRG Nr 2 oraz na Mostach Królewskich w Pile strażacy doskonalili techniki ratowania osób poszkodowanych z wysokości oraz samoratowanie z wyższych kondygnacji.

Jednym z założeń były również ćwiczenia w zakresie ewakuacji osób poszkodowanych znajdujących się poniżej terenu, między innymi studni.

Zdobyte przez strażaków umiejętności wykorzystane zostaną podczas doskonalenia zawodowego w macierzystych jednostkach oraz bezpośrednio podczas działań ratowniczych na wysokości.

Opracowanie : mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła.

Zdjęcia: JRG Nr 2 Piła ,  mł. ogn. Radosław Kosiński

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *