Home / Wypadki / Wypadek drogowy na DW 188 Piła – Skórka. Utrudnienia w ruchu

Wypadek drogowy na DW 188 Piła – Skórka. Utrudnienia w ruchu

W dniu 29.09.2017r po godzinie 12:00 doszło do wypadku Autokaru i Samochodów Ciężarowych.

Dwie dziewczynki podróżujące autokarem zostały przetransportowane przez ZRM do Szpitala Specjalistycznego w Pile z ogólnymi potłuczeniami ciała, ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Pozostałe dzieci zostały przetransportowane autokarem zastępczym do miejsca docelowego.

Jak informuje Rzecznik KPP w Złotowie ,,Według wstępnych ustaleń Policji kierowca busa jadącego przed autokarem skręcał na parking leśny po czym kierowca autokaru zaczął gwałtownie hamować. Niestety tego manewru bezpiecznie nie ukończył pojazd ciężarowy i najechał na tył autokaru spychając go na przeciwny pas ruchu na którym doszło do bocznego zderzenia z kolejną ciężarówką. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Policjanci z WRD Złotów wraz z Technikiem Kryminalistyki oraz Prokuratorem dokonali oględzin miejsca wypadku. Na chwilę obecną trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. 

Po ustaleniu sprawcy prawdopodobnie zostaną postawione mu zarzuty z art.174 Kodeksu Karnego, spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Na drodze wojewódzkiej nr 188 na odcinku Piła – Skórka występowały utrudnienia w ruchu trwające kilka godzin.

Foto nadesłał czytelnik.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *