Home / Ciekawostki / Strażacy ewakuowali paralotniarza z drzewa [ZDJĘCIA]

Strażacy ewakuowali paralotniarza z drzewa [ZDJĘCIA]

W dniach 12-14 czerwca br. pilscy strażacy przeprowadzili trzydniowe warsztaty szkoleniowe w zakresie ratownictwa wysokościowego na poziomie podstawowym
i specjalistycznym.

Ćwiczenia podzielone zostały na dwa moduły szkoleniowe. Pierwsza część,   zorganizowana na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 2 w Pile,   obejmowała zasady postępowania przy ewakuacji osób poszkodowanych z drzew.

Bardzo ważnym aspektem podczas szkolenia była analiza przeprowadzonych akcji ratowniczych na wysokości oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas prac na wysokości. Druga – praktyczna cześć szkolenia zrealizowana została na terenie Leśnictwa Podlasie.

Bezpośrednio na wyznaczonych drzewach przeprowadzona została akcja ratownicza paralotniarza, który w wyniku upadku z wysokości uwięziony został na drzewie. Strażacy przy wykorzystaniu drabin, sprzętu specjalistycznego oraz technik linowych ewakuowali  bezpiecznie na ziemię osobę poszkodowaną.

W zakresie specjalistycznym podczas ćwiczeń wykorzystane zostały drzewołazy, umożliwiające również bezpośrednie dotarcie do poszkodowanych znajdujących się na drzewach.
W szkoleniu uczestniczyły wszystkie zmiany służbowe z JRG PSP Nr 2 w Pile.

Opracował:  mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
Zdjęcia: kpt. Paweł Kamiński

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *