Home / Wypadki / Poważny wypadek z udziałem karetki pogotowia [FILM, ZDJĘCIA]

Poważny wypadek z udziałem karetki pogotowia [FILM, ZDJĘCIA]

W wyniku tego wypadku poszkodowani zostali jeden z ratowników medycznych oraz kierująca pojazdem osobowym. W trakcie jazdy alarmowej ratownicy medyczny walczyli o ludzkie życie – reanimowali 67-letniego mężczyznę, który zmarł w szpitalu.

W dniu dzisiejszym po godzinie 8:00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym uczestniczy zespół ratownictwa medycznego.

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic: Bydgoskiej, Lutyckiej i Lelewela, gdzie w trakcie jazdy ambulans używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zderzył się z innym pojazdem. Niestety w trakcie jazdy karetki w środku znajdował się pacjent, który był reanimowany przez obsadę zespołu ratownictwa medycznego.

Ranni w tym wypadku to jeden z ratowników medycznych oraz kierująca pojazdem osobowym. Pacjent, który był reanimowany został błyskawicznie przeniesiony do zastępczej karetki, niestety zmarł w szpitalu w Pile.

Na miejscu pojawili się strażacy z JRG2 w sile dwóch zastępów oraz Oficer operacyjny miasta, trzy zespoły ratownictwa medycznego z Piły i Ujścia, a także wydział ruchu drogowego z pilskiej komendy oraz prokurator. Szczegóły tego zdarzenia wyjaśniać będą pilscy policjanci pod nadzorem prokuratury. Uszkodzona karetka podlega pod szpital w Wyrzysku, stacjonuje ona natomiast w Wysokiej.

Reklama

One comment

  1. psychopatynka

    Przykro mi z powodu śmierci reanimowanego pana. Niestety ten wypadek to jeszcze jedna karetka mniej w obiegu 🙁 Już czas oczekiwania jest długi lub do akcji wkraczają strażacy, a każdy pojazd mniej tylko pogarsza sytuację. Bez względu na przyczyny poszkodowanym życzę zdrowia, a panu ratownikowi szybkiego powrotu do służby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *