Home / Miejscowe zagrożenia / Zalana posesja w Grabionnej [ZDJĘCIA]

Zalana posesja w Grabionnej [ZDJĘCIA]

W minioną środę pojawiły się obfite opady deszczu, które skutkowały interwencjami strażaków.

W dniu 22/02/17 po godzinie 13:00 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Pile otrzymał zgłoszenie o zalanej posesji w miejscowości Grabionna. Na miejsce natychmiast zadysponowano okoliczne ochotnicze straże pożarne.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że woda z okolicznych pól uprawnych wdziera się na posesje mieszkalną, co w efekcie skutkowało zalaniem. Strażacy przystąpili do wypompowywania wody w miejsca niezagrożone zalaniem. W trakcie działań okazało się, że na miejsce potrzebne są dodatkowe siły i środki – zadysponowano kolejnych strażaków ochotników. Woda cały czas przedostawała się na posesję.

Łącznie działania trwały ponad 7 godzin, w których to strażacy cały czas wypompowywali wodę za pomocą 7 pomp. Na miejscu pojawili się strażacy z OSP: Miasteczko Krajeńskie w sile dwóch zastępów, a także OSP Grabówno i OSP Brzostowo po jednym wozie. W działaniach uczestniczył także Oficer Operacyjny miasta z JRG2 Piła.

Niestety dwa dni później – w piątek woda ponownie zaczęła przelewać się na teren posesji, na miejscu ponownie pojawili się strażacy.

fot. OSP Miasteczko Krajeńskie

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *