Home / Ćwiczenia / Pęknięty rurociąg w Philipsie [ZDJĘCIA, FILM]

Pęknięty rurociąg w Philipsie [ZDJĘCIA, FILM]

Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, w tym sekcja ratownictwa chemicznego z JRG 1.

Pilscy strażacy ze wszystkich zmian służbowych, w dniach 17 – 19/10/2016 odbyli operacyjne rozpoznanie zakładu produkcyjnego Philips przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Podsumowaniem odbytego zapoznania się z obiektem były ćwiczenia, których założenie przewidywało awarię na terenie zakładu.

W poniedziałek 24/10/2016 kilka minut po godzinie 11. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pile wpłynęło zgłoszenie o pękniętym rurociągu kwasu siarkowego w pomieszczeniu na drugiej kondygnacji, w budynku trawialni. Dyżurny uzyskał także informację o jednej osobie poszkodowanej.

Na miejsce niezwłocznie skierowano po dwa zastępy z JRG 1 i 2, w tym podnośnik i samochód ratownictwa chemicznego. Zadaniem pierwszych przybyłych jednostek było zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz ewakuacja osoby poszkodowanej ze strefy zagrożenia i udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Rolą przybyłej na miejsce zdarzenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego było uszczelnienie uszkodzonego fragmentu rurociągu, a następnie dekontaminacja osób i sprzętu, który był wykorzystywany w strefie skażenia.

Ćwiczenia zakończono około godziny 12. po czym razem z pracownikami Philips’a omówione zostały wykonane założenia, wymieniono się uwagami dotyczącymi przebiegu ćwiczeń.

Siły i środki:

JRG 1:
– 551[P]90 SLRr
– 551[P]21 GBA
– 551[P]60 SRChem

JRG 2:
– 552[P]76 SLRwys
– 552[P]25 GCBA
– 552[P]53 SH 32

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *