Home / Grupy specjalistyczne / Pilska grupa chemiczna na akcji w Bukowcu [ZDJĘCIA]

Pilska grupa chemiczna na akcji w Bukowcu [ZDJĘCIA]

W czwartkowy wieczór pilscy strażacy – zastępem chemicznym zostali zadysponowani do miejscowości Bukowiec, gdzie znaleziono, pojazd, w którym znajdował się człowiek wraz z nieznaną substancją.

W czwartek 25 lutego 2016 r., krótko po godzinie 20:00 do Stanowiska Kierowania  Komendanta Powiatowego  PSP w Chodzieży wpłynęło zgłoszenie od  Policji o osobie pozostającej w zamkniętym samochodzie terenowym w miejscowości Bukowiec. W pojeździe znajdowało się również opakowanie po substancji chemicznej – informuje mł. asp. Artur Binkowski, rzecznik KP PSP w Chodzieży.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z OSP Wyszyny oraz JRG Chodzież, a także zastęp z Piły ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „PIŁA1” oraz inne służby.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wyznaczyli bezpieczną strefę w odległości 150m od podejrzanego pojazdu. – Strażacy zabezpieczeni w kombinezony ochronne, wyposażeni w miernik wielogazowy dotarli do pojazdu, a następnie do poszkodowanego. Po upewnieniu się, że nie ma w atmosferze niebezpiecznych substancji, działania podjął Zespół Ratownictwa Medycznego. Lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. W działaniach brało udział 18 strażaków, 6 policjantów i 3 ratowników medycznych – informuje mł. asp. Artur Binkowski, rzecznik KP PSP w Chodzieży.

Zdjęcia: st. kpt. Leszek Naranowicz, st. asp. Marcin Dróbka

 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *