Home / Ćwiczenia / Ćwiczenia w Gwdzie [Film z dojazdu służb]

Ćwiczenia w Gwdzie [Film z dojazdu służb]

Około godziny 10. w naszym mieście było słychać syreny pojazdów straży pożarnej. Na szczęście udawały się one „tylko” na ćwiczenia, a nie na prawdziwą akcję.

Ćwiczenia miały miejsce w Spółce Wodno-Ściekowej GWDA Sp. z o. o. Zgłoszenie o rozszczelnieniu zbiornika z substancją chemiczną oraz o osobie poszkodowanej wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Pile około godziny 10. Natychmiast na miejsce skierowano ciężki zastęp gaśniczy z JRG2 oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „PIŁA 1” z JRG1.

Scenariusz ćwiczeń zakładał wyciek substancji chemicznej z jednego ze zbiorników znajdujących się na terenie zakładu. Dodatkowo w pobliżu tego zbiornika znajdować miał się pracownik, który w wyniku uwolnienia się substancji został ranny.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenia pomocy poszkodowanemu oraz neutralizacji wycieku substancji ze zbiornika.

Ćwiczenia zakończono około godziny 11. Uczestniczyły w nich:

551[P]21 GBA – JRG 1
551[P]60 SRChem – JRG 1
551[P]44 SRt – JRG 1
552[P]25 GCBA – JRG 2

Warto przypomnieć, że wszystkie zmiany służbowe w dniach 28-30 września uczestniczyły w operacyjnym rozpoznaniu tego zakładu. Podczas rozpoznania ratownicy zapoznali się z przebiegiem procesu technologicznego związanego z oczyszczaniem ścieków, charakterystyką stosowanych substancji niebezpiecznych oraz zagrożeniami jakie pojawiają się w normalnym toku pracy oczyszczalni.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *