Home / Inne służby / Pracowity 1 listopada [ZDJĘCIA]

Pracowity 1 listopada [ZDJĘCIA]

Dzień Wszystkich Świętych okazał się bardzo pracowitym dla pilskich mundurowych. Interwencje dotyczyły kolizji, pożarów i nie tylko. 

Pierwszym zdarzeniem, do którego zadysponowano siły PSP była kolizja na ul. Poznańskiej. Około godziny 12. na wysokości stacji Orlen doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na miejsce wysłano dwa zastępy z JRG1, ZRM oraz drogówkę. Osób poszkodowanych najprawdopodobniej nie było. Działania straży polegały na neutralizacji płynów eksploatacyjnych i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Akcja trwała około godziny.

Około godziny 16. trzy zastępy z JRG1 i 2 zadysponowano na ul. Walki Młodych. Po rozpoznaniu okazało się, że pali się sadza w kominie. Natychmiast przystąpiono do wygaszenia paleniska i czyszczenia przewodu kominowego. Jak się okazało – wnioskując po ilości sadzy – komin nie był czyszczony od długiego czasu. Na koniec sprawdzono poziom CO w budynku i umożliwiono powrót mieszkańców do lokali. Działania trwały blisko 1,5 godziny.

W czasie powrotu do jednostki z pożaru sadzy, zastęp GBA z JRG1 został skierowany na ul. Żeleńskiego. W jednej z kamienic doszło do zalewania mieszkania. Straż miała pomóc w otwarciu lokalu będącego źródłem przecieku. Ostatecznie nie było takiej konieczności, udało się namierzyć właściciela mieszkania i obyło się bez większych zniszczeń.

Po godzinie 17.30 przy ul. Śniadeckich prawdopodobnie doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej. Na miejscu pojawiło się pogotowie gazowe, przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej oraz zastęp z JRG2.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *