Home / Miejscowe zagrożenia / Silne burze w natarciu [ZDJĘCIA]

Silne burze w natarciu [ZDJĘCIA]

W dniu 19/07/15 w wyniku silnych burz występujących w naszym regionie wpłynęło mnóstwo zgłoszeń do dyspozytorów straży pożarnej.

Zaczęło się chwilę po godzinie 16., gdzie telefony dzwoniły non-stop, a zgłoszenia rosły lawinowo. Zadysponowano praktycznie wszystkie możliwe siły i środki z całego powiatu aby jak najszybciej uwikłać się ze zgłoszeniami. Łącznie zdarzeń związanych z burzami było aż 51., z czego 39. to powalone drzewa, które tarasowały drogi oraz chodniki. Strażacy powiadamiani byli także do zerwanych dachów, tego typu zdarzeń było 5., m.in. w Dziembówku, Krzewinie, czy w Wysokiej Małej. Dwie drabiny oraz dwa podnośniki z naszego powiatu cały czas były dysponowane do zdarzeń. W wyniku silnych porywów wiatru uszkodzeniu uległy 4. linie energetyczne, a deszcz zalewał piwnice.

11223672_414179808777242_6155607072041964183_o

W trakcie usuwania skutków nawałnic w Prawomyślu doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście we wszystkich tych zdarzeniach nikt nie ucierpiał. W działaniach brały udział (jeśli którąś jednostkę ominęliśmy to wybaczcie, napiszcie i dopiszemy): JRG1|2 Piła, OSP: Kaczory, Miasteczko Krajeńskie, Gromadno, Wyrzysk, Szydłowo, Wysoka, Dziembowo, Łobżenica, Grabówno, Brzostowo, Białośliwie, Bądecz, Jeziorki Kosztowskie, Stare. W zdarzeniach udział brał również oficer operacyjny miasta Piły.

W dniu dzisiejszym straż pożarna także dysponowana jest do skutków nawałnic.

Fot. czytelnicy

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *