Home / Galerie / Pilscy strażacy jadą pomóc w gaszeniu pożarów w Grecji! [FOTO+VIDEO]
www.112pila.pl

Pilscy strażacy jadą pomóc w gaszeniu pożarów w Grecji! [FOTO+VIDEO]

W dniu wczorajszym (07.08.2021) we wczesnych godzinach porannych dwa zastępy z pilskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 1 w Pile wyjechały do punktu koncentracji sił i środków przy KP PSP w Lesznie.

Po dojeździe do Leszna modułu GFFFV „Poznań” , jednostki po krótkiej odprawie udały się do drugiego punktu we Wrocławiu skąd miały wjechać w drogę do Grecji.

Po godzinie piętnastej odprawę na placu Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przeprowadził Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny.

Na miejsce walki z pożarem obecnie w drodze są dwa moduły GFFFV WROCŁAW oraz POZNAŃ.Łącznie 46 pojazdów i ponad 140 strażaków.

GFFFV to angielski skrót, oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles. Jest to moduł gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów. Każdy moduł jest samowystarczalny. Poza typowym sprzętem gaśniczym, używanym przy pożarach lasów strażacy dysponują też zapleczem logistycznym: namiotami, kuchnią polową, centrum łączności i wszystkim, co potrzebne jest do rozbicia tymczasowej bazy strażaków w terenie.

Jak przekazał mediom bryg. mgr inż. Michał Langner strażacy udają się w rejon Attyki, która zmaga się z ogromnymi pożarami. Działania wstępnie planowane są na około dwa tygodnie, ale nie wyklucza się przedłużenia misji i ewentualnej podmiany strażaków.

 

Przypomnijmy, 6 sierpnia w godzinach wieczornych „W związku z sytuacją pożarową na południu Europy, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak podjął decyzję o postawieniu w stan gotowości 2 modułów lądowych do gaszenia pożarów GFFFV (moduł gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów) z Wrocławia i Poznania. (…)”

Na miejsce akcji do Grecji z pilskiej JRG 1 wyjechały dwa zastępy:

551[P]22 – GBA 2,5/16 Iveco EuroCargo 150-320/PS Szczęśniak oraz 

www.112pila.pl

551[P]90 – SLRR Mitsubishi L200/Szybicki + QUAD.

www.112pila.pl

 

POWODZENIA NA MIEJSCU I BEZPIECZNEGO POWROTU !

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *