Home / Pożary / Pożar budynku mieszkalnego w gminie Wysoka
Fot. Czytelnik

Pożar budynku mieszkalnego w gminie Wysoka

W dniu wczorajszym(20.04.2021) około godziny 18:30 doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Czajcze, gminie Wysoka. Na miejsce zadysponowano liczne siły i środki z terenu powiatu.

Na miejsce w pierwszej kolejności zadysponowano OSP Wysoka, OSP Bądecz oraz OSP Tłukomy, a także zastęp z JRG 2 Piła oraz drabinę mechaniczną z OSP Miasteczko Krajeńskie. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej niestety potwierdziły silnie rozwinięty pożar pomieszczeń na parterze budynku.

Przystąpiono do akcji gaśniczej w której m. in. wprowadzona została rota strażaków w aparatach ODO w celu lokalizacji źródła ognia. Niestety pożar rozprzestrzenił się na poddasze, w związku z czym niezbędna okazała się częściowa rozbiórka nadpalonych elementów pokrycia dachowego.

Na miejsce zadysponowane zostały kolejne zastępy: OSP Białośliwie, OSP Stare oraz Oficer Operacyjny KP PSP w Pile.

Strażacy w aparatach ODO prowadzili swoje działania z zewnątrz wykorzystując do tego m. in drabinę wysuwaną o wysokości 10m i drabinę mechaniczną z OSP Miasteczko Krajeńskie oraz wewnątrz w celu lokalizowania ukrytych zarzewi ognia oraz usuwania spalonych przedmiotów na zewnątrz budynku.

Łącznie w działaniach trwających 4,5h udział wzięło 9 zastępów straży pożarnej oraz pozostałe służby ratunkowe.

SiŚ:
– 2x OSP Wysoka
– OSP Bądecz
– OSP Tłukomy
– OSP Stare
– OSP Miasteczko Krajeńskie
– OSP Białośliwie
– JRG 2 Piła
– Oficer Operacyjny KP PSP w Pile
– Pogotowie Energetyczne
– Pogotowie Gazowe
– Zespół Ratownictwa Medycznego
– Patrol Policji

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *