Home / Pożary / [POZA POWIATEM] Pożar na terenie firmy spawającej plastik w gm. Chodzież
www.112pila.pl

[POZA POWIATEM] Pożar na terenie firmy spawającej plastik w gm. Chodzież

W sobotni wieczór w powiecie Chodzieskim, w m. Rataje na ul. Chodzieskiej doszło do bardzo groźnego pożaru na terenie firmy spawającej plastik.

Służby ochrony przeciwpożarowej zostały zadysponowane na miejsce zdarzenia po godzinie 18. Na miejsce udały się 3 zastępy z JRG Chodzież oraz zaalarmowano do zdarzenia OSP Zacharzyn. Na miejscu zastano silne zadymienie wewnątrz pomieszczeń, z tego względu na miejsce działań dysponowane były kolejne zastępy strażaków.

Do działań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wycięcie otworów w dachu a następnie podanie przez nie piany gaśniczej do jednego z pomieszczeń objętych pożarem, oświetlenie terenu działań, dogaszeniu pogorzeliska, oddymieniu pomieszczeń oraz sprawdzenie budynków kamerą termowizyjną aby wykryć ukryte zarzewia ognia.

Ze względu na konieczność pracy strażaków w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych na miejsce zadysponowany został również nośnik kontenerów z JRG 7 Poznań wraz z kontenerem ODO z JRG 6 Poznań.

Całkowitemu spaleniu uległ garaż oraz warsztat. Na miejscu pracowało 13 zastępów straży pożarnej, patrole Policji (które zabezpieczały oraz wyznaczyły objazd zamkniętej części odcinka drogi), Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Energetyczne i Gazowe. Działania trwały około 6 godzin.

SiŚ:
?GBA 2.5/16 – JRG Chodzież
?GBAPr 2.5/25+250 – JRG Chodzież
?GCBA 4.9/40 – JRG Chodzież
?SD-30 – JRG Chodzież
?SLRr ( Peugeot ) – JRG Chodzież
?SLRr ( Mitsubishi ) – JRG Chodzież
?SCKn+K3 – JRG 7 Poznań + JRG 6 Poznań
?GLM 12 – OSP Chodzież
?GCBA 4.7/40 – OSP Milcz
?GLBM 0.3/0.4 – OSP Zacharzyn
?GBA 2.5/16 – OSP Stróżewo
?GCBA 5/32 – OSP Budzyń
?GCBA 6/35 – OSP Margonin
?ZRM – PRM Chodzież
?Kia Ceed – KPP Chodzież
?Kia Ceed – KPP Chodzież
?VW T6 – KPP Chodzież
?Pogotowie Gazowe
?Pogotowie Energetyczne

(Spis SiŚ – OSP Chodzież)

 

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *