Home / Ciekawostki / Wstrzymano przyjęcia na oddziale wewnętrznym w wyrzyskim szpitalu ze względu na Covid-19
szpitalwyrzysk.com

Wstrzymano przyjęcia na oddziale wewnętrznym w wyrzyskim szpitalu ze względu na Covid-19

Od kilku dni na oddziale wewnętrznym Szpitala Powiatowego w Wyrzysku wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów ze względu na pacjentów zakażonych koronawirusem przebywających w placówce.

Jak informuje nas Dyrektor d/s Lecznictwa Szpitala Powiatowego w Wyrzysku Almuetaz Bellah NasrullahDo naszego Szpitala na oddział wewnętrzny trafiło sześciu pacjentów u których potwierdzono laboratoryjnie zakażenie Covid-19. Trzech pacjentów przetransportowano do nas z oddziału neurologicznego Szpitala Specjalistycznego w Pile. Kolejna trójka zgłosiła się sama z objawami zapalenia płuc. Ze względu na potwierdzone zakażenie u pacjentów, 8 osób personelu medycznego, którzy mieli bliski kontakt z pacjentami jest w tym momencie na kwarantannie. Pierwsze próbki dały wynik negatywny. W najbliższych dniach zostaną pobrane kolejne próbki aby potwierdzić wynik. Procedury w naszym szpitalu zadziałały prawidłowo. Na chwilę obecną koronawirus nie rozprzestrzenia się w naszym Szpitalu. Cały personel oddziału wewnętrznego jak i izby przyjęć (około 30 osób) ma wynik COVID-ujemny.

Zakażeni koronawirusem pacjenci zostali przetransportowani do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu.

Około 10 pacjentów oddziału wewnętrznego Wyrzyskiego Szpitala pozostaje na oddziale w oczekiwaniu na kolejne badania wykluczające zakażenie. Pod koniec tygodnia również zostaną od nich pobrane próbki.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *