Home / Ciekawostki / Wstrzymano przyjęcia na oddziale wewnętrznym w wyrzyskim szpitalu ze względu na Covid-19
szpitalwyrzysk.com

Wstrzymano przyjęcia na oddziale wewnętrznym w wyrzyskim szpitalu ze względu na Covid-19

Od kilku dni na oddziale wewnętrznym Szpitala Powiatowego w Wyrzysku wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów ze względu na pacjentów zakażonych koronawirusem przebywających w placówce.

Jak informuje nas Dyrektor d/s Lecznictwa Szpitala Powiatowego w Wyrzysku Almuetaz Bellah NasrullahDo naszego Szpitala na oddział wewnętrzny trafiło sześciu pacjentów u których potwierdzono laboratoryjnie zakażenie Covid-19. Trzech pacjentów przetransportowano do nas z oddziału neurologicznego Szpitala Specjalistycznego w Pile. Kolejna trójka zgłosiła się sama z objawami zapalenia płuc. Ze względu na potwierdzone zakażenie u pacjentów, 8 osób personelu medycznego, którzy mieli bliski kontakt z pacjentami jest w tym momencie na kwarantannie. Pierwsze próbki dały wynik negatywny. W najbliższych dniach zostaną pobrane kolejne próbki aby potwierdzić wynik. Procedury w naszym szpitalu zadziałały prawidłowo. Na chwilę obecną koronawirus nie rozprzestrzenia się w naszym Szpitalu. Cały personel oddziału wewnętrznego jak i izby przyjęć (około 30 osób) ma wynik COVID-ujemny.

Zakażeni koronawirusem pacjenci zostali przetransportowani do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu.

Około 10 pacjentów oddziału wewnętrznego Wyrzyskiego Szpitala pozostaje na oddziale w oczekiwaniu na kolejne badania wykluczające zakażenie. Pod koniec tygodnia również zostaną od nich pobrane próbki.

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *