Home / Wypadki / Wypadek z udziałem 4 pojazdów osobowych w gminie Wyrzysk
www.112pila.pl

Wypadek z udziałem 4 pojazdów osobowych w gminie Wyrzysk

Do bardzo groźnego wypadku drogowego doszło dzisiejszego popołudnia na Drodze Wojewódzkiej nr. 194 na odcinku Wyrzysk – Osiek nad Notecią przy skrzyżowaniu z drogą na Polanowo. Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgłoszenie o wypadku drogowym Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile odebrało około godziny 11:30. Ze względu na treść zgłoszenia – zderzenie 4 pojazdów oraz kilka osób poszkodowanych na miejsce zadysponowane zostały dwie okoliczne jednostki ochrony przeciwpożarowej – OSP Wyrzysk oraz OSP Osiek nad Notecią oraz dodatkowo zastępy z dwóch pilskich jednostek Państwowej Straży Pożarnej w tym ciężki samochód ratownictwa technicznego z JRG 1 Piła(podczas dojazdu zastępy z JRG 1 Piła zostały zawrócone).

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych służb ratunkowych, ustalono iż w wyniku tego wypadku pojazdami podróżowało 11 osób a poszkodowanych zostało aż 5 osób : trzy osoby dorosłe(w tym dwie kobiety w ciąży) oraz dwoje dzieci.

Na miejsce zdarzenia początkowo zadysponowano dwa śmigłowce z bazy: Poznań oraz Bydgoszcz. Ostatecznie Ratownik 9 z Poznania został zawrócony, natomiast na miejscu wylądował Ratownik 2 z Bydgoszczy. Na pokład podjął ranne dziecko, które zostało przetransportowane do szpitala w Bydgoszczy. Dwie kobiety oraz drugie dziecko zostały przetransportowane Zespołami Ratownictwa Medycznego do szpitala w Pile a ostatnia z poszkodowanych osób trafiła do szpitala w Złotowie.

Na miejscu interweniowało łącznie 6 zastępów straży pożarnej:
– OSP Osiek nad/Notecią,
– OSP Wyrzysk,
– JRG2 Piła,
– Oficer Operacyjny KP PSP w Pile,
– Zespoły Ratownictwa Medycznego z Wyrzyska i Wysokiej,
– Ratownik 2 z Bydgoszczy,
– patrole Policji,
– Technik WRD KPP w Pile,
– Biegły Sądowy,
– Autopomoc drogowa.

W początkowej fazie działań ruch na odcinku Wyrzysk – Osiek był wstrzymany, po kilkunastu minutach wprowadzono ruch wahadłowy pobliskim objazdem.

Nad wyjaśnianiem przyczyn i okolicznościami zdarzenia pracują Policjanci KPP w Pile pod nadzorem Prokuratury.
Decyzją śledczych wszystkie pojazdy biorące udział w zdarzeniu zostały odholowane na parking policyjny przy KPP w Pile.

video
play-sharp-fill
Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *