Home / Wypadki / Wypadki na drogach powiatu.

Wypadki na drogach powiatu.

Znoszenie obostrzeń związanych z koronawirusem wpłynęło na zwiększenie ruchu na naszych drogach. Niestety zwiększa się też liczba wypadków drogowych.

W ciągu pierwszych dni czerwca br. doszło do kilku groźnie wyglądających zdarzeń na drogach powiatu pilskiego.

W poniedziałek 1-go czerwca w okolicy miejscowości Zawada (gm. Szydłowo) samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby zjechał z drogi powiatowej i zatrzymał się na poboczu, przewracając się na bok. Kobieta z dzieckiem o własnych siłach opuścili swój pojazd.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zajęli się uczestnikami wypadku i odłączyli baterię akumulatora.

Niecałe dwie godziny po tym zdarzeniu, na drodze krajowej nr 10, na odcinku między Piłą a Starą Łubianką doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych i ciężarówki. Również w tym wypadku wszyscy podróżujący sami opuścili swoje auta, dwie osoby wymagały udzielenia pomocy medycznej. Na czas działań ratowniczych ruch został całkowicie zatrzymany.

Do kolejnego wypadku drogowego doszło we wtorkowy poranek 2-go czerwca na drodze krajowej nr 11, na wysokości miejscowości Chrustowo. W wyniku zderzenia busa z ciągnikiem siodłowym poszkodowana została jedna osoba. W działaniach ratowniczych udział wzięli m.in. strażacy z powiatów chodzieskiego i pilskiego.

st.kpt. Paweł Kamiński KP PSP w Pile
Zdjęcia: JRG PSP nr 1 w Pile, OSP Szydłowo

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *