Home / Ciekawostki / Stacja dializ dla pacjentów z koronawirusem w Szamotułach
NFZ Poznań

Stacja dializ dla pacjentów z koronawirusem w Szamotułach

Od 31 marca Stacja Dializ Fresenius w Szamotułach będzie służyła jedynie pacjentom zakażonym i z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-Cov-2 z całej Wielkopolski. Miejsce to zostało wyznaczone przez wojewodę wielkopolskiego w porozumieniu z dyrekcją wielkopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie nefrologii oraz Centrum Dializ Fresenius.

To kolejny krok w kierunku zabezpieczenia pacjentów w związku z zagrożeniem COVID-19. Celem takiego działania jest niedopuszczenie do sytuacji, w których pacjenci bez wirusa są narażeni na kontakt z pacjentami zakażonymi. Dlatego wielkopolski NFZ dokłada wszelkich starań, aby w wyznaczonych miejscach zapewnić wszelkie możliwe świadczenia medyczne pacjentom z podejrzeniem lub zakażonych koronawirusem.

Stacja dializ w Szamotułach została wytypowana z kilku powodów. Jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie terapia nerkozastępcza przeprowadzana jest w osobnym budynku. Wszystkie stacje dializ w Poznaniu mieszczą się w budynkach współdzielonych z innymi placówkami medycznymi. Nie bez znaczenia jest też liczba pacjentów korzystających z dializ w Szamotułach. To niewiele ponad 60 osób, podczas gdy w Poznaniu każda stacja dializ ma pod opieką ponad 100 pacjentów.

Centrum Dializ Fresenius zapewnia kontynuację leczenie nerkozastępczego wszystkim pacjentom, którzy do tej pory korzystali ze stacji dializ w Szamotułach. Zostali oni poinformowani o zmianach, mają zapewniony transport i wyznaczone nowe miejsca leczenia w Poznaniu.

WOW NFZ w Poznaniu

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *