Home / Ciekawostki / Mandaty za lekceważenie stanu epidemii
KPP Piła

Mandaty za lekceważenie stanu epidemii

Pilscy funkcjonariusze interweniowali wobec osób, które nie zastosowały się do zakazu zgromadzeń. W dwóch przypadkach interwencje dotyczyły młodych osób, które pomimo wiedzy o stanie epidemii i obostrzeniach z nią związanych wykazały lekceważący stosunek i postanowiły spotkać się ze znajomymi. Osoby te zostały ukarane mandatami, a w jednym przypadku sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

27 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile interweniowali wobec trzech osób, które postanowiły wspólnie spotkać się na ławce jednego z osiedli. Pomimo posiadanej wiedzy o obecnej sytuacji stwierdzili, że wspólne spotkanie nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń i nie poniosą za konsekwencji. Zanim cała trójka wróciła do swoich domów została ukarana mandatami.

Interwencja przeprowadzona w dniu 29 marca dotyczyła grupy 7 osób, która na miejsce zgromadzenia wybrała okolice garaży samochodowych. Po raz kolejny policjanci usłyszeli, że osoby wiedzą o zagrożeniu koronawirusem i zakazie gromadzenia się. Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że sytuacja nie jest tak poważna jak w innych krajach, więc przyszli się ze sobą spotkać. Funkcjonariusze uświadomili młodych ludzi jakie zagrożenie niesie ich zachowanie i nałożyli mandaty karne. Wśród grupy osób znajdowała się jedna osoba nieletnia, która została przekazana rodzicom, a o konsekwencjach jej zachowania zadecyduje Sąd Rodzinny.

Pilscy funkcjonariusze podejmują wiele działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Z głośników radiowozów regularnie rozpowszechniają komunikaty informujące o stanie epidemii. Podczas pełnionych służb sprawdzają miejsca, gdzie może dochodzić do gromadzenia się osób i będą w sposób stanowczy egzekwować postanowienia przepisów o zachowaniu się w miejscach publicznych.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób!

mł. asp. Jędrzej Panglisz KPP Piła

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *