Home / Ciekawostki / Zmiana na stanowisku dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 PSP w Pile
www.112pila.pl

Zmiana na stanowisku dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 PSP w Pile

W piątek(21.02.2020) na terenie JRG 2 w Pile nastąpiło oficjalne pożegnanie ówczesnego dowódcy jednostki oraz przekazanie obowiązków nowemu. Warto zaznaczyć, iż były już dowódca JRG 2 w Pile był także Rzecznikiem Prasowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

Uroczystość rozpoczęła się przed budynkiem jednostki o godzinie 13. Dowódca uroczystości przekazał meldunek o gotowości do jej rozpoczęcia Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Rafałowi Mrowińskiemu.

Po odczytaniu decyzji Komendanta Głównego o zwolnieniu bryg. mgr inż. Zbigniewa Szukajło przedstawiono jego osobę oraz działalność jaką podejmował w KP PSP w Pile. W 1994 roku jako kadet Szkoły Aspirantów PSP  w Poznaniu. Po szkole w 1996 roku rozpoczął służbę w KP PSP w Pile piastując takie funkcje jak m. in. dowódca zastępu, dyżurny operacyjny, pracował w wydziale operacyjno-szkoleniowym, następnie został naczelnikiem wydziału operacyjno-szkoleniowego. Od 2014 roku pełnił funkcję dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. w Pile. Odpowiadał m. in. za działalność operacyjną komendy i jednostek OSP,  organizację szkoleń, ćwiczeń, manewrów oraz zawodów. Sprawował nadzór nad szkoleniami i wyposażeniem jednostek OSP. Nieodłącznym elementem działania była również komunikacja z mediami ze względu na pełnioną funkcję Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej PSP w Pile. Odznaczony m. in. brązowa odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej oraz złotym medal za zasługi dla pożarnictwa.

Następnie odczytano akt mianowania na stanowisko dowódcy JRG 2 w Pile st. kpt. Michała Warykasza. Od  2004 roku  kadet w szkole aspirantów PSP w Poznaniu. Po ukończonej szkole z dniem 1 września 2006 rozpoczął służbę KP PSP w Pile. W roku 2012 z dniem 1 marca został mianowany na stanowisko zastępcy dowódcy JRG 2 w Pile. Starszy kapitan Michał Warykasz jest  absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Kolejnym punktem uroczystości był meldunek o zakończeniu dowodzenia JRG 2 w Pile przez bryg. mgr inż. Zbigniewa Szukajło oraz meldunek o przyjęciu dowodzenia nad JRG 2 w Pile przez st. kpt. Michała Warykasz przed KP PSP W Pile bryg. Rafałem Mrowińskim. Komendant Powiatowy PSP w Pile podziękował za lata współpracy, sprawowanie pieczy nad JRG 2 oraz pełnienie funkcji Rzecznika KP PSP w Pile oraz życzył przede wszystkim owocnej służby nowemu dowódcy.

Bryg. Zbigniew Szukajło w swojej wypowiedzi podziękował funkcjonariuszom KP PSP w Pile, Strażakom z obu jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Swoją wypowiedź podsumował bardzo wymownie:

Jestem dumny, że mogłem nosić mundur Państwowej Straży Pożarnej. Jestem dumny, że mogłem z wami współpracować i jestem przekonany ze była to praca mojego życia. Kolejny raz dokonałbym tego samego wyboru.

St. kpt. Michał Warykasz podziękował za dotychczasową współpracę, zaufanie oraz zapewnił, iż postara się w dalszym ciągu rozwijać JRG 2 w Pile.

Następnie o zabranie głosu poproszono zaproszonych gości m. in. zastępcę starosty Pilskiego Pana Arkadiusz Kubicha, Prezydenta Miasta Piły Pana Piotra Głowskiego, Zastępcę naczelnika Wydziału Operacyjnego KW PSP st. kpt Paweł Klecha, prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh. Krzysztofa Fojta. Następnie wręczono przez Komendanta Powiatowego PSP w Pile oraz jego zastępcę pamiątkowego zdjęcia JRG 2 w Pile brygadierowi Zbigniewowi Szukajle. Po wyprowadzeniu sztandaru zakończono część oficjalną uroczystości.

Teraz przyszedł czas na osobiste podziękowania za pełnioną służbę, życzenia z okazji emerytury dla bryg. Zbigniewa Szukajło oraz życzenia dla st. kpt. Michała Warykasza jako nowego dowódcy JRG 2 w Pile. Na koniec nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z tego jakże ważnego wydarzenia.

Warto zaznaczyć, iż funkcję Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Zbigniew Szukajło piastował przez 13 lat !

Portal Piła112 również pragnie życzyć bryg. Zbigniewowi zdrowia, wszelakiej pomyślności oraz zrealizowania celów i marzeń na emeryturze. A nowemu dowódcy życzymy samych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym oraz owocnej współpracy podczas ćwiczeń, manewrów czy akcji ratowniczo-gaśniczych.

 

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *