Home / Ciekawostki / Dzień z pilskimi strażakami wylicytowany na aukcji charytatywnej #RazemdlaFilipaKaźmierczaka
www.112pila.pl

Dzień z pilskimi strażakami wylicytowany na aukcji charytatywnej #RazemdlaFilipaKaźmierczaka

W dniu wczorajszym(08.02.2020) o godz. 15 na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 w Pile miało miejsce „odebranie” wylicytowanej aukcji na rzecz Filipa Kaźmierczaka. Na miejscu pojawiła się rodzina, którą to po terenie JRG 2 oprowadzali strażacy tej jednostki wraz z dowódcą bryg. Zbigniewem Szukajło.

Po przywitaniu gości w budynku jednostki, prócz obejrzenia akwarium o które dbają strażacy pierwszym głównym miejscem odwiedzin był punkt alarmowy, na który trafiają wszystkie zgłoszenia dotyczące rożnych zdarzeń. Stan osobowy na terenie JRG 2 to 7 osób, które wyjeżdżają do zdarzeń i zapewniają bezpieczeństwo na swoim obszarze chronionym.  A obszar ten to teren po wschodniej stronie Gwdy wraz z gminami: Kaczory, Miasteczko Krajeńskie, Białośliwie, Wysoka, Wyrzysk i Łobżenica.

Następnie oprowadzono rodzinę po zapleczu technicznym gdzie przechowywane jest m. in. umundurowanie bojowe wszystkich strażaków odbywających służby na tej jednostce. Jednym z kulminacyjnych momentów dla młodego adepta straży z całą pewnością była wizyta w głównym garażu jednostki, w którym prócz wozów bojowych Straży Pożarnej stacjonuje również Zespół Ratownictwa Medycznego. Po kolei zwycięzcy licytacji mogli dowiedzieć się o przeznaczeniu każdego z wozów, jego wyposażeniu oraz charakterystyce działań w których biorą udział.  Nie mogło oczywiście obyć się bez alarmowej przejażdżki ciężkim samochodem gaśniczym.

W dalszej części prezentacji jednostki rodzina mogła zobaczyć gdzie zazwyczaj spędzają swój wolny czas strażacy – siłownia – to nieodłączny element niemal każdego dnia. Po obejrzeniu siłowni, strażacy zaprowadzili nas do kolejnego pomieszczenia garażowego, w którym znajdują się trzy pojazdy: operacyjny, wysokościowy oraz samochód ratownictwa wodno-nurkowego. Każdy z pojazdów również został dokładnie omówiony oraz przekazano przybyłym gościom informację na temat specjalistycznego wyposażenia tych aut.

Komora dymowa – to kolejny przystanek na terenie zwiedzania JRG 2. Chwilę po przyjściu do obiektu rozbrzmiał prawdziwy alarm na jednostce. Dwa zastępy udały się do pożaru na jednej z ulic miasta Piły. Zastępy wyjechały do działań a my ponownie wróciliśmy do budynku komory dymowej.

Tutaj prócz samego zwiedzania i informacji jak się ją wykorzystuje, swoją sprawność mógł sprawdzić tata małego adepta – czynny strażak z jednostki OSP Kruszewo. Oczywiście była mała taryfa ulgowa. Przedostatnim punktem pobytu na JRG 2 w Pile była możliwość ugaszenia kontrolowanego pożaru przy pomocy gaśnicy.

Na sam koniec nie mogło zabraknąć podziękowań, które przekazał sam dowódca jednostki oraz pamiątkowego zdjęcia z tego wspaniałego dnia spędzonego ze strażakami.

Z całą pewnością dzień ten był pełen wrażeń dla każdego ze zwiedzających jednostkę. Dziękujemy że mogliśmy być razem z Wami !

Grupa z licytacjami na rzecz Filipa: https://www.facebook.com/groups/RazemDlaFilipaKazmierczaka/

Bezpośrednio można wesprzeć Filipa w jego walce z chorobą wpłacając datki na: https://pomagam.pl/filip-kazmierczak

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *